Zamknij

Fame MMA 11: Sylwester Wardęga kontuzjowany. Zastąpi go Marcin Dubiel

20.09.2021 17:53
Marcin Dubiel
fot. Fame MMA/Instagram

Marcin Dubiel wystąpi na gali Fame MMA 11 w miejsce kontuzjowanego Sylwestra Wardęgi - poinformowała organizacja w mediach społecznościowych. Rywalem popularnego youtubera będzie Wojtek Przeździecki.

  1. Fame MMA 11: Kontuzja Sylwestra Wardęgi
  2. Dubiel vs Przeździecki na Fame MMA 11

Dubiel vs Przeździecki na Fame MMA 11. Gala Fame MMA 11 odbędzie się w 2 października w Gliwicach. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl.

Karta walk gali Fame MMA 11 obejmuje na ten moment 10 zestawień, a wydarzeniem wieczoru będzie starcie dwóch byłych mistrzów KSW, Borysa Mańkowskiego oraz Normana Parke'a. W klatce zaprezentują się ponadto m.in. Michał Boxdel Baron, Norbert Smolasty Smoliński czy Arkadiusz Tańcula. Niestety na niespełna dwa tygodnie przed galą problemy dopadły jednego z najpopularniejszych youtuberów Sylwestra Wardęgę.

Fame MMA 11: Kontuzja Sylwestra Wardęgi

"Sylwester Wardęga uszkodził więzadło krzyżowe i nie może bić się w formule MMA. Po konsultacji z lekarzem zdecydował, że nie wycofa się na ostatni moment przed galą i chce walczyć. Niestety Sylwester obawia się, że to może być jego ostatnia walka. Po gali czeka go operacja, a następnie roczna rehabilitacja. W związku z tym Sylwek poprosił nas o zmianę rywala. Uznał, że jeżeli istnieje ryzyko, że będzie to jego pożegnanie ze sportami walki, to chce zawalczyć z kimś z kim ma realny konflikt. Zgodziliśmy się na zmianę. Będzie to walka bokserska w rękawicach do MMA... ale na ogłoszenie przeciwnika Sylwestra będziecie musieli jeszcze trochę poczekać!" - napisano w komunikacie.

Dubiel vs Przeździecki na Fame MMA 11

Wardęga zatem stanie do bokserskiej walki, a nowym przeciwnikiem Wojtka Przeździeckiego został inny ze znanych youtuberów Marcin Dubiel. Dla niego będzie to trzeci pojedynek w tej organizacji. Dwa wcześniejsze wygrał - z Kacprem "Blonsky'm" Błońskim i Cezarym Nykielem.

"Wielki szacun dla Wojtka za zgodę na taką zmianę. Wiemy, jak bardzo chciał walki z Sylwkiem, ale wierzymy, że zastępstwo jest też niczego sobie. I brawa dla Marcina, że wziął tę walkę na 2 tygodnie przed galą, praktycznie bez zastanowienia" - napisano w komunikacie.

RadioZET.pl