Zamknij

Fame MMA 10: Don Kasjo złożył protest po walce z Normanem Parkiem

18.05.2021 16:49
Don Kasjo
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER/EAST NEWS

Don Kasjo w walce wieczoru gali Fame MMA 10 przegrał z Normanem Parkiem przez decyzję sędziów. Były amatorski pięściarz nie zgadza się z tym werdyktem i złożył oficjalny protest. To nie pierwszy raz, gdy w Fame MMA dochodzi do takiej sytuacji.

  • Don Kasjo przegrał z Normanem Parkiem w walce wieczoru gali Fame MMA 10
  • Kasjusz nie zgadza się z tym werdyktem i złożył oficjalny protest
  • Dla Kasjusza była to pierwsza porażka w piątej walce w Fame MMA

- Kasjusz Życiński złożył oficjalny protest i odwołał się od decyzji sędziów punktowych. Czekamy na rozpatrzenie wniosku przez sędziego głównego. Gdy tylko otrzymamy decyzję, przekażemy ją razem z pełnym i obszernym uzasadnieniem. Najpóźniej do środy poznamy ostateczny wynik tego sporu - poinformowała federacja Fame MMA w oficjalnym komunikacie.

Fame MMA 10: Protest Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego

Sobotnia porażka była dla Don Kasjo pierwszą w historii jego występów w Fame MMA. Nie oznacza to jednak, że wszystkie jego poprzednie walki odbywały się bez kontrowersji. Już w pierwszej - na Fame MMA 3 z Adrianem "Polakiem" Polańskim - zakończyła się protestem. Sędziowie przyznali wtedy zwycięstwo "Polakowi", ale Don Kasjo odwołał się i wynik zmieniono.

Jak będzie teraz? Opinie w tym temacie są podzielone, choć przeważają te, które mówią o tym, że sędziowie słusznie orzekli zwycięstwo Normana Parke'a. Ostateczną decyzję powinniśmy poznać w środę.

Przypomnijmy, że walka Don Kasjo - Norman Parke była dla Kasjusza piątą w federacji Fame MMA. Poprzednio wygrywał ze wspomnianym Adrianem "Polakiem" Polańskim, Dawida "Ambro" Ambroziakiem, Maciejem Ratajem i Marcinem Najmanem.