Zamknij

Fame MMA 10: Don Kasjo z Normanem Parkiem o sztabkę złota

11.05.2021 18:18
Don Kasjo, Norman Parke
fot. Instagram/FameMMATV

Don Kasjo i Norman Parke zmierzą się w walce wieczoru gali Fame MMA 10. Stawką będzie nie tylko prestiż, ale też sztabka złota o wysokiej wartości. Gala Fame MMA 10 i walka Kasjo - Parke na żywo na sport.radiozet.pl.

Don Kasjo to prawdziwa gwiazda federacji Fame MMA. Nie dość, że cieszy się ogromną popularnością, to jeszcze świetnie radzi sobie w klatce. W czterech pojedynkach odniósł cztery zwycięstwa. Pokonywał kolejno Adriana "Polaka" Polańskiego, Dawida "Ambro" Ambroziaka, Macieja Rataja i Marcina Najmana.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się to ostatnie starcie. Niestety już na początku walki, która toczyła się na zasadach boksu, Najman obalił Kasjusza, a następnie kopnął go. Sędzia najpierw udzielił mu ostrzeżenia, a potem przerwał pojedynek i przyznał zwycięstwo Don Kasjo. Po walce Kasjusz przyznał, że teraz interesuje go tylko walka z zawodnikiem z UFC. Federacja Fame MMA stanęła na wysokości zadania i zatrudniła Normana Parke'a.

Fame MMA 10: walka Don Kasjo kontra Norman Parke

Zawodnik z Irlandii Północnej dał się poznać polskiej publiczności poprzez występy w KSW. Na swoim koncie ma porażki z Mateuszem Gamrotem, ale też wygrane w starciach z takimi zawodnikami jak Borys Mańkowski, Artur Sowiński czy Marcin Wrzosek. Teraz zawalczy w Fame MMA, a jego rywalem będzie gwiazda "Warsaw Shore", Don Kasjo.

Walka Kasjusza Życińskiego z Normanem Parkiem będzie toczyć się na zasadach boksu. Obaj panowie, mówiąc bardzo delikatnie, nie przepadają za sobą. Dowód wzajemnej niechęci dawali niejednokrotnie w mediach społecznościowych i na konferencjach prasowych.

Dodatkową motywacją do zwycięstwa będzie sztabka złota. To pierwsza taka sytuacja w historii Fame MMA, by zawodnicy walczyli o dodatkową, tak prestiżową nagrodę. Jej wartość to około 200 tysięcy złotych.

Don Kasjo - Norman Parke. Kiedy walka Fame MMA 10?

Walka Don Kasjo - Norman Parke na Fame MMA 10 odbędzie się już w sobotę, 15 maja. Relacja na żywo na sport.radiozet.pl. Karta walk Fame MMA 10 to także walki z udziałem takich zawodników jak Arkadiusz Tańcula, Dawid Malczyński czy Kamila Wybrańczyk.