Koniec problemów Doroty Banaszczyk. Mistrzyni świata ze wsparciem sponsora

Krzysztof Sobczak
11.02.2019 11:12
Dorota Banaszczyk ze wsparciem firmy Energa
fot. JAVIER SORIANO/AFP/East News

Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz jego partner spółka energetyczna Energa poinformowały o podpisaniu umowy sponsorskiej z mistrzynią świata w karate Dorotą Banaszczyk. Wygląda więc na to, że problemy 22-lati właśnie się skończyły.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Jak do tej pory nie otrzymałam żadnej nagrody za pierwszy złoty medal Mistrzostw Świata... za ten „historyczny” wynik nie dostałam nawet grosza, kwalifikacje olimpijskie jak na razie opłacam sama, bilety do Paryża, gdzie osiągnęłam kolejny sukces były zakupione tydzień przed wyjazdem z powodu braku środków na koncie... Przykro mi, że tak właśnie wygląda moja walka o Igrzyska Olimpijskie" - pisała przed kilkoma dniami pierwsza w historii polska mistrzyni świata w karate olimpijskim.

Problemy finansowe Doroty Banaszczyk są pokłosiem konfliktu działaczy i patu prawnego. Klub 22-latki Olimp Łódź należy do Polskiej Unii Karate, uznawanej przez Światową Federację Karate za oficjalny związek. W kraju taki status wciąż posiada jednak Polski Związek Karate i to on może liczyć na ministerialne wsparcie.

Dorota Banaszczyk dostanie wsparcie

W pomoc Dorocie Banaszczyk zaangażował się resort sportu. Wystarczył tydzień, aby znaleźć rozwiązanie z tej sytuacji - w niedzielę poinformowano, że firma Energa objęła patronatem utalentowaną zawodniczkę.

W 2020 roku karate zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich w Tokio. Polka będzie jedną z głównych kandydatek do złota.

RadioZET.pl/MSiT/Energa/KS