Zamknij

Eddie Hearn potwierdził. Znamy datę i miejsce walki Joshua vs Fury

13.05.2021 18:21
Anthony Joshua - Tyson Fury
fot. ANDREW COULDRIDGE/AFP/East News

Walka Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym odbędzie się w sobotę 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej - poinformował promotor pierwszego z tych pięściarzy, Eddie Hearn. Dodał, że na potrzeby tego pojedynku ma zostać wybudowany nowy stadion.

  • Walka Anthony Joshua vs Tyson Fury odbędzie się w sobotę 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej - poinformował promotor pierwszego z pięściarzy, Eddie Hearn
  • Brytyjczycy stoczą ze sobą pojedynek o unifikację mistrzowskich pasów wagi ciężkiej aż pięciu federacji
  • Jak dodał Hearn, na potrzeby tego pojedynku zostanie wybudowany nowy stadion

Tyson Fury i Anthony Joshua zmierzą się w walce o mistrzowski pas wagi ciężkiej pięciu federacji 14 sierpnia w Arabii Saudyjskiej - poinformował promotor drugiego z pięściarzy, Eddie Hearn. Na potrzeby tego pojedynku ma zostać wybudowany stadion.

Do 31-letniego Joshuy należą pasy federacji IBF, WBO, WBA i IBO, natomiast o rok starszy Fury jest mistrzem WBC. Ich walka to jeden z najbardziej wyczekiwanych pojedynków bokserskich na świecie, a gospodarze wydarzenia zamierzają w szczególny sposób przyjąć pięściarzy i kibiców.

Eddie Hearn potwierdził. Znamy datę i miejsce walki Joshua vs Fury

- Chcą wybudować nowy stadion. Biorą też pod uwagę możliwość zorganizowania walki w hali. W sierpniu o godzinie 23:00 będzie około 23 stopni. Ale chcą przygotować coś specjalnego, co zaszokuje świat, i wybudować stadion tylko na tę walkę - powiedział Hearn na antenie Sky Sports.

Joshua walczył już w Arabii Saudyjskiej w grudniu 2019 roku, wówczas pokonał Andy'ego Ruiza Jr. na przedmieściach Rijadu.

- Wtedy też wybudowali stadion w ciągu zaledwie siedmiu tygodni i walkę na żywo mogło obejrzeć 18 tysięcy osób. Teraz umowa jest podobna. Anthony Joshua wypowie wojnę Tysonowi Fury'emu. Planuje go kompletnie zniszczyć. Wierzę, że właśnie to zrobi - zaznaczył Hearn.

RadioZET.pl/PAP