Zamknij

Będzie transfer zawodnika z Fame do KSW? "Powinniśmy zaprosić go na rozmowy"

23.11.2021 09:24
Don Kasjo przejdzie z Fame do KSW?  Władze federacji: "Powinniśmy zaprosić go na rozmowy"
fot. Marcin Bruniecki/REPORTER

Don Kasjo może przejść do KSW. Życiński wygrał ostatnie trzy walki w Fame i może zostać zachęcony do zmiany federacji. -Powinien się do nas zgłosić albo powinniśmy go zaprosić na rozmowy – przyznał Martin Lewandowski, jeden z założycieli KSW.

Don Kasjo w ostatniej walce w Fame pokonał Marcina Wrzoska, zawodnika KSW. Szefowie Konfrontacji Sztuk Walki zgodnie zapowiedzieli, że w najbliższym czasie nie będą zapraszać Wrzoska na swoje gale, a są zainteresowani zakontraktowaniem jego ostatniego rywala. 

- Mamy taką niepisaną zasadę, że średnio dwie, trzy przegrane powodują, że się rozstajemy z zawodnikiem - powiedział szef KSW, Maciej Kawulski, w wywiadzie z Mateuszem Kaniowskim.

Don Kasjo w KSW? "Powinien się zgłosić lub zaprosimy go na rozmowy" 

Szefowie KSW zamknęli drzwi dla Wrzoska, a otwarli je dla Don Kasjo. - Ten, który z nim (Marcinem Wrzoskiem) wygrał, powinien się do nas zgłosić albo powinniśmy go zaprosić na rozmowy, aby w formule MMA zaczął walczyć – powiedział Martin Lewandowski na konferencji poprzedzającej KSW 65.

Kolejna gala KSW odbędzie się w 18 grudnia w Gliwicach. Do oktagonu wejdzie m.in. Mamed Chalidow, który zmierzy się z obecnym mistrzem kategorii półśredniej Roberto Soldiciem.

Don Kasjo: kim jest?

Marcin Wrzosek przed walką z Kasjuszem Życińskim miał już na koncie 21 starć w formule MMA, podczas gdy jego rywal walczył tylko w Fame. Polish Zombie do tej pory był zawodnikiem KSW, w której mierzył się ostatnio z Normanem Parkiem i Borysem Mańkowskim (porażki), a wcześniej z Krzysztofem Klaczkiem (wygrana).

Don Kasjo ma na koncie tylko walki z amatorami podczas gal Fame MMA. Sam jest bokserem – zdobył m.in. brązowy medal w mistrzostwach Polski w boksie w 2014 roku. Później Życiński uczestniczył w programach dla celebrytów – Warsaw Shore, czy Ex na plaży, aż skończył w Fame.

RadioZET.pl/PAB