Zamknij

Don Kasjo - Norman Parke: Znamy decyzję Fame MMA ws. protestu zawodnika

19.05.2021 19:26
Don Kasjo
fot. Tomasz Kudala/REPORTER

Don Kasjo po walce z Normanem Parkiem na Fame MMA 10 złożył oficjalny protest po przegranej walce. W oświadczeniu federacji uznano, że praca sędziów punktowych i sędziego w oktagonie nie budzi żadnych zastrzeżeń.

Don Kasjo w ubiegłą sobotę przegrał z Normanem Parkiem w walce wieczoru na Fame MMA 10. Kasjusz Życiński nie zgadzał się z decyzją sędziów, dlatego złożył protest i odwołał się od decyzji sędziów punktowych.

W środę federacja Fame MMA opublikowała komunikat, w którym poinformowała, że protest Don Kasjo został odrzucony, a werdykt nie ulegnie zmianie.

- Sędzia główny uznał, że podczas walki Kasjusza Życińskiego z Normanem Parke, praca sędziów punktowych i sędziego w oktagonie, nie budzi zastrzeżeń. Nie ma więc przesłanek do powołania nowej komisji sędziowskiej. Tym samym, protest Kasjusza Życińskiego został odrzucony, a werdykt wydany podczas main-eventu gali FAME 10 pozostaje bez zmian. Jest to decyzja ostateczna i wszyscy powinniśmy ją uszanować – czytamy w poście Fame MMA, które dodało zdjęcie z odpowiedzią na protest Życińskiego.

Arkadiusz Tańcula zemdlał po walce. Zawodnik musiał dostać tlen

Don Kasjo - Norman Parke: Protest Kasjusza został odrzucony

To była pierwsza porażka Don Kasjo w historii jego występów na Fame MMA. Przypomnijmy, że w trzeciej edycji gali Kasjusz przegrał z Adrianem „Polakiem” Polańskim, ale po jego odwołaniu, wynik został zmieniony.

Fame MMA 10: Parke lepszy od Don Kasjo, wygrane Dubiela i Linkiewicz [WYNIKI]

Walka Don Kasjo - Norman Parke była dla Życińskiego piątą w federacji Fame MMA. Poprzednio wygrywał ze wspomnianym Adrianem "Polakiem" Polańskim, Dawida "Ambro" Ambroziakiem, Maciejem Ratajem i Marcinem Najmanem.

RadioZET.pl