Zamknij

Dominik Sikora zginął od jednego ciosu w twarz. Jest nagranie z monitoringu

10.02.2020 17:16
Dominik Sikora zginął od jednego ciosu w twarz
fot. Dominik Sikora/Instagram

W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu, na którym widać moment pobicia zapaśnika KS Sobieski Dominika Sikora. 29-latek zmarł 31 stycznia w wyniku odniesionych obrażeń. Policja szuka w tej sprawie podejrzanego 42-letniego Olgierda Michalskiego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do - jak się okazało po fakcie - śmiertelnego pobicia Dominika Sikory doszło w nocy z 25 na 26 stycznia przed jednym z klubów na Starym Rynku w Poznaniu.

Na nagraniu widać, jak Sikora stoi w towarzystwie kilku osób i rozmawia z jedną z kobiet, żywo gestykulując. W pewnym momencie dziewczyna odpycha go i uderza z otwartej dłoni w twarz. Widząc to, do 29-latka podchodzi elegancko ubrany mężczyzna i wymierza mu jeden cios. Napastnik wraca do klubu, a Sikora leży bez ruchu na chodniku. Początkowo nikt się nim nie interesuje, ale w końcu dwie kobiety układają go w bezpiecznej pozycji i wzywają pomoc.

Sikora trafił do szpitala z obrzękiem mózgu. Zmarł 31 stycznia.

Nagrania z zapisu monitoringu nie publikujemy ze względu na szacunek dla rodziny zmarłego. W jego posiadaniu jest policja i prokuratura.

Policja szuka Olgierda Michalskiego

W toku śledztwa ustalono, że podejrzanym w tej sprawie jest 42-letni Olgierd Michalski. Sąd zgodził się na publikację jego danych i wizerunku. Aktualnie trwają starania o wydanie listu gończego za poszukiwanym, który prawdopodobnie zaraz po zdarzeniu wyjechał z kraju.

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Olgierd Michalski był trenerem personalnym w jednej z poznańskich siłowni. Jest znany policji. W 2017 roku, podczas próby zatrzymania za wandalizm, wyrwał funkcjonariuszowi pistolet i w trakcie szarpanymi oddał kilka strzałów. Wszystkie trafiły w ziemię.

TVN 24 ustalił, że 42-latek powiązany jest ze środowiskiem kiboli.

Pogrzeb Dominika Sikora

W poniedziałek 10 lutego na poznańskim cmentarzu Miłostowo odbył się pogrzeb Dominika Sikory. W ostatniej drodze towarzyszyło mu ok. 500 osób, w tym oczywiście rodzina, przyjaciele i wychowankowie KS Sobieski.

Dominik Sikora walczył w limicie wagowym do 59 kg. Był medalistką mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym.

RadioZET.pl/TVN24