Zamknij

Gala Fame MMA 6 nie dla Katowic. Odbędzie się w nowej lokalizacji

27.03.2020 22:26
Marcin Najman
fot. Karol Makurat/REPORTER/EAST NEWS

Gala Fame MMA 6 odbędzie się, ale nie w Katowicach - poinformowała polska federacja. Miasto z województwa śląskiego zablokowało galę, chociaż, zdaniem organizatorów, nie zostały naruszone żadne z przepisów zawartych w umowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Gala Fame MMA 6 przez moment stanęła pod wielkim znakiem zapytania. Urząd Miasta Katowice odmówił bowiem zorganizowania imprezy w hali MCK, z powodu, którego, zdaniem organizatorów, nie był w stanie jednoznacznie wskazać. Sprawa jest oczywiście bezpośrednio związana z pandemią koronawirusa.

Czy Fame MMA 6 odbędzie się? Gala nie dla Katowic, jest nowa lokalizacja

Jak donosi "Super Express" klatka była już gotowa do przyjęcia zawodników, ale trzeba było ją złożyć i zawieźć w nowe miejsce. Jakie? Jeszcze nie wiemy, lecz wiadomo na pewno, że takowe już jest.

"Byliśmy zmuszeni zmienić lokalizację, ale spokojnie - jesteśmy na to przygotowani" - napisano w oświadczeniu gali Fame MMA 6 na Facebooku.

"SE" opublikował również komunikat federacji, w którym ta wyraża swoje niezadowolenie w związku z niewyjaśnionym odwołaniem gali w Katowicach.

"Jesteśmy przerażeni, że jak zwykle w tym kraju są równi i równiejsi. Część firm funkcjonuje. Są to miejsca, w których pracuje znacznie więcej osób niż przy produkcji FAME MMA. Te osoby nie są badane na obecność koronawirusa. Niejednokrotnie nie mają nawet monitorowanej temperatury ciała. W jaki sposób te firmy nie ponoszą ryzyka, a my już tak? Przypominam, że wszystkie osoby pracujące przy FAME MMA znajdują się pod stałą opieką zespołu medycznego, a dziś zostaną poddane testom na obecność koronawirusa. Proszę wskazać drugie taki zabezpieczone miejsce pracy" - brzmi jedynie część komunikatu polskiej federacji.

Karta Walk Fame MMA 6 - najciekawsze walki:

  • Marta "Linkimaster" Linkiewicz - Kamila "Zusje" Smogulecka
  • Marcin Najman - Piotr "Bestia" Piechowiak
  • Wojciech Gola - Marcin "Rafonix" Krasucki

Fame MMA 6 na żywo stream będzie dostępny tylko w PPV. Transmisja w FameMMA.tv. Relacja i walki live na sport.radiozet.pl w sobotę, 28 marca, od godz. 20.00.

RadioZET.pl/SE