Conor McGregor zakończył karierę! Zaskakujące oświadczenie gwiazdy UFC

Andreas Nicolaides
26.03.2019 09:42
McGregor kończy karierę
fot. AP/Associated Press/East News

Conor McGregor niespodziewanie ogłosił zakończenie kariery. Swoją decyzję przekazał w krótkim oświadczeniu na Twitterze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy McGregor wróci jeszcze do MMA?

Liczba głosów:

- Hej, krótkie oświadczenie, zdecydowałem się dziś zakończyć karierę w sporcie znanym formalnie jako mieszane sztuki walki. Życzę wszystkim moim dawnym kolegom powodzenia w dalszej rywalizacji - napisał McGregor.

Informacja o tym, że McGregor kończy karierę jest o tyle zaskakująca, że jest zawodnikiem względnie młodym. Na karku ma zaledwie 30 lat. Ponadto przegrał swoją ostatnią walkę z Khabibem Nurmagomedovem i wszyscy spodziewali się, że niebawem dojdzie do rewanżu.

Conor McGregor - największa gwiazda światowego MMA

Conor McGregor to jedna z największych, a być może największa gwiazda UFC. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 30 milionów osób.

W 2016 roku został pierwszym w historii zawodnikiem UFC, który był w jednoczesnym posiadaniu pasów mistrzowskich dwóch kategorii - piórkowej i lekkiej. W trakcie swojej kariery stoczył 25 walk w MMA. Odniósł 21 zwycięstw i poniósł 4 porażki.

26 sierpnia 2017 roku odbyła się jego walka bokserska z Floydem Mayweatherem jr. Mimo że McGregor nie był faworytem, w starciu z jednym z najlepszych pięściarzy w historii pokazał się z bardzo dobrej strony. Przegrał w 10. rundzie przez techniczny nokaut.

RadioZET.pl/AN