Zamknij

Cieślak znokautował Mabikę i ma szansę boksować o mistrzostwo świata

06.12.2020 10:34
Michał Cieślak
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/EAST NEWS

Michał Cieślak znokautował w szóstej rundzie Gambijczyka Taylora Mabikę w głównym pojedynku gali "Polsat Boxing Night 9" w Ożarowie Mazowieckim. Pięściarz z Radomia ma szansę walczyć za tydzień w Londynie o wakujący tytuł mistrza świata WBO wagi junior ciężkiej.

O takiej możliwości poinformował wcześniej brytyjski promotor Eddie Hearn, poszukujący przeciwnika dla Lawrence'a Okolie po tym, jak zakażenie koronawirusem wyeliminowało Krzysztofa Głowackiego. Warunkiem miało być zwycięstwo Cieślaka w sobotni wieczór, odniesione bez kontuzji.

Cieślak spełnił ten warunek. - Nie jestem zmęczony - powiedział po walce, ale zapytany o to, czy już 12 grudnia będzie gotowy do starcia o pas mistrzowski, odparł dyplomatycznie: "Muszę porozmawiać z promotorami".

Radomianin stoczył już jedną walkę o tytuł mistrza świata innej poważnej organizacji - WBC. 31 stycznia w Kinszasie przegrał na punkty z Kongijczykiem Ilungą Makabu.

W innych ciekawszych walkach w Ożarowie Mazowieckim Przemysław Runowski pokonał przez poddanie w czwartej rundzie Michała Syrowatkę, a na punkty wygrali: Łukasz Stanioch z Przemysławem Gorgoniem, Jan Lodzik z Damianem Tymoszem oraz była mistrzyni świata Ewa Piątkowska z debiutującą w zawodowym boksie utytułowaną kickbokserką Różą Gumienną.

Gale "Polsat Boxing Night" odbywają się od 2009 roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

RadioZET.pl/PAP/AN