Zamknij

Cieślak - Okolie WIDEO. Zobacz nagranie walki o mistrzostwo świata

27.02.2022 23:08

Cieślak - Okolie WIDEO: W walce o mistrzostwo świata Polak zmierzył się z niepokonanym Lawrencem Okoliem. Zobacz wideo z walki.

Cieślak - Okolie  WIDEO Zobacz walkę o mistrzostwo świata
fot. screen/ DAZN

Michał Cieślak - Lawrence Okolie. Polski bokser (21-1, 15 KO) w walce z Okoliem stanął przed życiową szansą. W Londynie walczył o mistrzostwo świata WBO wagi junior ciężkiej z niepokonanym Lawrencem Okolie (17-0, 14 KO). Brytyjczyk zdobył ten pas w marcu 2021 roku w pojedynku z Krzysztofem Głowackim, obronił go po pół roku (walka z Czarnogórcem Dilanem Prasoviciem), a w niedzielę 27 marca bronił go po raz drugi. 

Krzysztof Głowacki, który w marcu przegrał z Okoliem twierdził, że Cieślak ma spore szanse, by odebrać pas i zdobyć tytuł mistrza świata. - Widzimy, jak Michał ciężko trenuje i jak jest nastawiony do tego pojedynku. Nie będziemy na razie za dużo chwalić, bo wszystko się okaże w ringu, ale jest naprawdę perfekt. Trzymam za niego kciuki i wierzę, że będzie bardzo dobrze. Nie chcę zapeszać, ale liczę, że pas w końcu wróci do Polski - mówił w rozmowie z TVP Sport. 

Cieślak - Okolie WIDEO. Walka o MŚ

Cieślak walczył z Okoliem całe 12 rund. Polak pokazał niebywałą determinację i wytrzymałość na potężne ciosy rywala. Po ciągłych klinczach było widać, że Okolie czuł duży respekt do Cieślaka.

Sędziowie punktowali walkę 117-110, 116-111, 115-112 na korzyść reprezentanta gospodarzy. Okolie po raz drugi obronił tytuł MŚ WBO wagi junior ciężkiej.

RadioZET.pl