Zamknij

Śmiertelny nokaut. Włoski pięściarz zmarł w wyniku obrażeń [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
05.11.2018 12:37
Christian Daghio zmarł po nokaucie
fot. YouTube/screen

Obrażenia głowy spowodowały śmierć włoskiego boksera Christiana Daghio, który znokautowany został w tajskiej miejscowości Rangsite w dwunastej rundzie walki o mistrzostwo Azji federacji WBC w wadze półciężkiej przez zawodnika gospodarzy Dona Parueanga.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Parueang wyprowadził w dwunastej rundzie pojedynku rozegranego 26 października serię mocnych ciosów na głowę rywala. Ten zdołał się podnieść, a po kolejnych stracił przytomność. Na ringu próbowali reanimować go lekarze. W śpiączce został przewieziony do szpitala, gdzie po kilku dniach zmarł.

- Brat kochał boks, chciał walczyć aż do osiemdziesięciu lat. Ring był jego życiem, umarł jak mistrz - powiedział brat i menadżer Fabrizio.

Christian Daghio nie żyje

49-letni Daghio pozostawił żonę i 5-letnią córeczkę. Urodził się 4 kwietnia 1969 roku we włoskim mieście Capri, a od trzydziestu lat mieszkał w tajskiej Pattayi. W kolekcji miał siedem tytułów mistrza świata w boksie i Muay Thai.

Jego młodszy o trzynaście lat rywal w momencie przerwania pojedynku prowadził na punkty u jednego sędziego 106:103, natomiast u pozostałych dwóch górą był Włoch 105:104.

RadioZET.pl/PAP/KS