Zamknij

KSW szykuje starcie mistrzów: "Najdroższa walka w historii polskiego MMA"

04.10.2021 19:58
Chalidow vs Soldić na KSW
fot. Adam Jankowski/REPORTER/EastNews

Mamed Chalidow vs Roberto Soldić: Podczas jednej z najbliższych gal KSW dojdzie do hitowego starcia dwóch mistrzów, Mameda Chalidowa i Roberto Soldicia. - To będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA - mówi w rozmowie z WP Sportowymi Faktami Martin Lewandowski.

Mamed Chalidow (35-7-2, 15 KO, 16 Sub) jest jedną z największych gwiazd i legend KSW. Zadebiutował 2 czerwca 2007 roku na gali numer 7, podczas której pokonał Niemca Alexandra Stefanovicia. Później wygrywał m.in. z Kendallem Grove'm, Michałem Materlą, Azizem Karaoglu czy Borysem Mańkowskim, który w minioną sobotę stoczył swój premierowy pojedynek w Fame MMA. W latach 2018-2019 przegrał trzy walki z rzędu, ale powrócił w ubiegłym roku zwycięskim, niezwykle efektownym triumfem nad Scottem Askhamem. Zdobył wówczas pas mistrzowski w kategorii średniej.

W obronie tytułu 41-latek może zmierzyć się z innym mistrzem Roberto Soldiciem (19-3, 16 KO, 1 Sub). Na gali KSW 63 Chorwat kolejny raz zachował pas w wadze półśredniej, nokautując w trzeciej rundzie Patrika Kincla, ale ma już także za sobą debiut w kategorii średniej. Wówczas w 4 minuty i 40 sekund uporał się z Materlą.

Chalidow vs Soldić na gali KSW?

Martin Lewandowski w rozmowie z WP Sportowymi Faktami potwierdził, że takie zestawienie dojdzie do skutku, a oficjalnie miało zostać ogłoszone podczas gali KSW 64, która odbędzie się 23 października w łódzkiej Atlas Arenie. To nadeszło jednak już w poniedziałek. W trakcie wydarzenia panowie mają po raz pierwszy spotkać się twarzą w twarz.

- Myślę, że to będzie najdroższa walka w historii polskiego MMA. Bardzo liczę na to, że będzie dla nas najbardziej kasowa. Ale sami sobie zawiesiliśmy tę poprzeczkę wysoko, bo w naszej historii były już walki, dzięki którym biliśmy wiele rekordów - mówi Lewandowski.

W czasie gali KSW 64 zmierzą się m.in. Mariusz Pudzianowski i Serigne Ousmane „Bombardier” Dia.

RadioZET.pl