Zamknij

Chabib Nurmagomiedow pokonał Justina Gaethje i kończy karierę

25.10.2020 09:15
Chabib Nurmagomiedow
fot. kadr z wideo

Chabib Nurmagomiedow wygrał w nocy z soboty na niedzielę walkę z Justinem Gaethjem na gali UFC 254, poddając go duszeniem w drugiej rundzie. Jednocześnie Rosjanin poinformował o zakończeniu kariery.

Chabib Nurmagomiedow od samego początku mocno naciskał na Justina Gaethje. W drugiej rundzie nie dawał mu odetchnąć nawet na chwilę, skracając dystans i wyprowadzając kolejne ataki. Wreszcie „Orzeł z Dagestanu” przewrócił przeciwnika i rozpoczął duszenie trójkątne nogami, zmuszając rywala do poddania.

Tym samym 32-latek obronił pas wagi lekkiej. Po skończonym pojedynku przyznał, że była to jego ostatnie starcie, ponieważ kończy karierę.

Zwycięstwo Chabiba Nurmagomiedowa. Rosjanin kończy karierę

- To była moja ostatnia walka. Nie ma możliwości, żebym tu wrócił bez ojca. Obiecałem, że to będzie ostatnia walka, a jeśli daję słowo, to się go trzymam. Z najbliższych mi osób została mi tylko mama i muszę się nią zaopiekować. To jej dałem słowo, że nie wrócę do oktagonu – powiedział Nurmagomiedow.

Chabib Nurmagomiedow: Śmierć ojca

Ojciec rosyjskiego zawodnika, Abdulmanap Nurmagomedov w kwietniu został zakażony koronawirusem i trafił do szpitala. 57-letni mężczyzna został źle zdiagnozowany. Początkowo leczono go na zapalenie płuc, a nie na COVID-19. Następnie doznał zawału serca i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarzom nie udało się go uratować

 Nie żyje ojciec Chabiba Nurmagomedova. Do zgonu przyczynił się koronawirus 

Chabib Nurmagomiedow stoczył w MMA 29 walk i wygrał wszystkie.

RadioZET.pl/