Dramatyczne wyznanie gwiazdora UFC. Jego ojciec jest w stanie krytycznym

19.05.2020 21:56
Khabib Nurmagomedov
fot. Khabib Nurmagomedov/Instagram

Khabib Nurmagomedov, mistrz UFC i jeden z największych gwiazdorów tej organizacji, podzielił się z fanami dramatycznym wyznaniem. Ponad dwudziestu jego krewnych choruje na COVID-19, a ojciec jest w stanie krytycznym.

COVID-19, choroba wywołana koronawirusem, jest najgroźniejsza dla osób po 60. roku życia. Ojciec, a jednocześnie trener Khabiba ma 57 lat, a pierwsze informacje o jego pobycie w szpitalu ukazały się kilka dni temu. Wówczas nie było wiadomo, z jakiego powodu mężczyzna trafił do jednej z klinik w Machaczkale, a potem w Moskwie. Zawodnik odniósł się do całej sytuacji na Instagramie.

- Dużo mówiło się ostatnio na temat mojego taty, który przebywa obecnie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym. Spowodował to koronawirus. Uderzył on przede wszystkim w jego serce, które rok temu było operowane. Teraz lekarze musieli ten zabieg powtórzyć. Ojciec jest w trudnej sytuacji, bardzo trudnej. Prosimy Allaha, aby go nam przywrócił - mówi wyraźnie wruszony mistrz UFC w wadze lekkiej.

Nurmagomedov stracił krewnych przez koronawirusa

Nurmagomedov zdradził ponadto, że z powodu koronawirusa stracił też innych bliskich.

- Ponad 20 moich krewnych zostało zainfekowanych wirusem. Wielu z nich nie ma już wśród nas. Wirus dotknął każdego. Nie pyta o imię, nie pyta o wiek, zawód, o to, czy jesteś biedny, czy bogaty. Zarazić się może każdy, ale też możemy tego przeciwnika pokonać, z tym, że tylko wspólnie - wyznał 32-latek.

Khabib Nurmagomedov jest jedną z największych gwiazd UFC. Od 7 kwietnia 2018 roku posiada pas mistrzowski w wadze lekkiej. Jego walka w obronie tytułu z Conorem McGregorem była jednym z największych sportowych wydarzeń 2018 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/se.pl/Instagram