Zamknij

Była gwiazda UFC walczy z nowotworem. "Postanowiłem tego nie ukrywać"

17.02.2022 14:56

Mike Swick opublikował na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, pod którym oznajmił, że zmaga się z nowotworem. "Postanowiłem tego nie ukrywać. Chcę, aby wszyscy śledzili, jak pokonuję tę chorobę i wracam do pełni zdrowia" - napisał pod załączoną fotografią.

Mike Swick
fot. Instagram/mike_swick

Mike Swick opublikował na swoim profilu na Instagramie długi wpis, w którym poinformował fanów, że zmaga się z nowotworem. Były gwiazdor UFC wyjawił, że jest już po pierwszej serii chemioterapii, jednak nie ujawnił, z jakim dokładnie rodzajem raka ma do czynienia.

Amerykanin dodał, że zanim dowiedział się o nowotworze, ten przebywał już w jego organizmie od około siedmiu miesięcy. Jego początkowymi objawami były spuchnięte węzły chłonne, które zrzucił jednak na karb efektów ubocznych po COVID-19. Wreszcie postanowił pójść z tą dolegliwością do lekarza, gdzie diagnoza okazała się brutalna.

Była gwiazda UFC walczy z nowotworem. "Postanowiłem tego nie ukrywać"

Mimo dewastujących wieści, 42-latek poinformował swoich fanów, że nie załamuje się, a wręcz przeciwinie - jest mocno zbudowany do walki z nowotworem. "Wracam do zdrowia w domu i naprawdę czuję się niesamowicie psychicznie!" - napisał Swick, dodając od razu, że fizycznie jest nieco gorzej, bowiem "znacznie schudł".

"Więcej na temat swojego aktualnego stanu zdrowia będę wiedział za nieco ponad tydzień, ale postanowiłem tego nie ukrywać. Chcę, aby wszyscy śledzili, jak pokonuję tę chorobę i wracam do pełni zdrowia. Bądźcie czujni..." - dodał.

Mike Swick walczył w UFC w latach 2005-2015. W tym czasie stoczył 15 pojedynków, spośród których 10 wygrał, a pięć przegrał. Obecnie przebywa na sportowej emeryturze.

RadioZET.pl/Instagram/mike_swick