Ewa Brodnicka poznała rywalkę w walce o pas mistrzyni świata WBO

Andreas Nicolaides
22.07.2019 17:21
Ewa Brodnicka
fot. PAP/EPA

Była mistrzyni świata Edith Matthysse, siostra utytułowanego Lucasa Matthysse, spotka się z mistrzynią WBO w wadze super piórkowej Ewą Brodnicką. Pojedynek odbędzie się 4 października w Częstochowie. W innej walce wieczoru wystąpi notujący serię nokautów Robert Parzęczewski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- W kolejnej obronie pasa mistrzyni świata World Boxing Organization Ewa Brodnicka zmierzy się na "Tymex Boxing Night" z bardzo doświadczoną Argentynką Matthysse, która ma w dorobku m.in. trofea federacji WBA i WBC w kategorii piórkowej. To będzie druga walka wieczoru, zaś w pierwszej ulubieniec częstochowskiej publiczności Robert Parzęczewski, od dwóch lat wygrywający tylko przez nokaut, powalczy z Patrickiem Mendym - poinformował PAP promotor Mariusz Grabowski (Tymex Boxing Promotion).

Ewa Brodnicka w obronie pasa WBO

35-letnia Brodnicka, była mistrzyni Europy wagi lekkiej, jest niepokonana na zawodowych ringach, odniosła 17 zwycięstw. Od kwietnia 2018 roku trzykrotnie broniła tytułu WBO, pokonując w Częstochowie Kanadyjkę Sarah Pucek i w Lublinie Nozipho Bell z Republiki Południowej Afryki oraz w maju w Jeleniej Górze Meksykankę Janeth Perez.

- Matthysse zaczęła profesjonalną karierę w 2007 roku, a po pięciu latach dostała pierwszą szansę mistrzowską. W Meksyku przegrała jednak z miejscową zawodniczką Yazmin Rivas, mistrzynią świata IBF w koguciej. Pod koniec 2013 roku Matthysse odebrała Wenezuelce Ogleidis Suarez pas WBA w piórkowej. W następnym sezonie bezskutecznie rywalizowała z rodaczką Marcelą Elianą Acuną o tytuł WBO w niższej kategorii super koguciej, zaś w 2015 roku odniosła największy sukces zdobywając pasy WBA i WBC w piórkowej. Wygrała wówczas na punkty z Kanadyjką Jeleną Mrdjenovich. W rewanżu w Edmonton lepsza była Mrdjenovich - dodał szef grupy Tymex.

Kim jest Edith Matthysse?

38-letnia Edith Matthysse (rekord 16-10-1) pochodzi z pięściarskiej rodziny, jej młodszy brat Lucas w latach 2012-2013 był tymczasowym mistrzem świata WBC w wadze junior półśredniej, zaś na początku 2018 zdobył trofeum WBA (regular) w półśredniej. Ostatnią jak dotychczas walkę stoczył rok temu, przegrywając (i tracąc pas) ze słynnym Filipińczykiem Mannym Pacquiao.

- Prowadzimy rozmowy, aby 4 października do Częstochowy zawitał także Lucas Matthysse. Oczywiście w roli gościa honorowego. Pięściarze tej klasy niezbyt często goszczą na polskich galach - przyznał Grabowski.

Brodnicka, tak jak wcześniej, przygotowywać się będzie pod okiem Amerykanina Gusa Currena (były szkoleniowiec Tomasza Adamka), który 15 sierpnia przylatuje do Polski.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/AN