Zamknij

Borys Mańkowski w Fame MMA. Polak zmierzy się z Normanem Parke'iem

15.08.2021 20:57
Mańkowski vs Parke
fot. Fame MMA/Instagram

Borys Mańkowski, były wieloletni mistrz KSW w wadze półśredniej, zadebiutuje w Fame MMA. W walce wieczoru gali Fame MMA 11 "Diabeł Tasmański" zmierzy się z innym zawodnikiem z przeszłością w największej organizacji MMA w Europie, Normanem Parke'iem.

Borys Mańkowski pas mistrza federacji KSW w wadze półśredniej zdobył w maju 2014 roku, gdy pokonał Asłambieka Saidowa, i nie oddał go aż do grudnia 2017 roku. Sposób na "Diabła Tasmańskiego" znalazł dopiero Roberto Soldić. Ostatnią walkę w największej organizacji MMA w Europie stoczył w grudniu 2020 roku. Teraz przed nim kolejny rozdział w karierze - Fame MMA.

31-letni poznaniak zadebiutuje na gali Fame MMA 11 i od razu pojawi się w walce wieczoru. Jego przeciwnikiem będzie Norman Parke, z którym Polak ma rachunki do wyrównania za porażkę jednogłośną decyzją sędziów na gali KSW 47. Dla Irlandczyka z Północy będzie to drugi pojedynek w Fame MMA - na jubileuszowym wydarzeniu numer 10 pokonał Kasjusza "Don Kasjo" Życińskiego.

Borys Mańkowski vs Normane Parke na gali Fame MMA 11

"TO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ!!! MAIN EVENT FAME 11. BORYS MAŃKOWSKI VS NORMAN PARKE!!! STREET STYLE DIRTY BOXING - pierwsza taka walka w Polsce. 15 MINUT BEZ PODZIAŁU NA RUNDY, RĘKAWICE DO MMA" - napisano na Instagramie [pisownia oryginalna].

Gala Fame MMA 11 odbędzie się 2 października w Gliwicach.

RadioZET.pl