Zamknij

Bokser wróci na Ukrainę po walce o tytuł mistrza świata. "Tęskni już za krajem"

26.07.2022 11:24
Bokser wróci na Ukrainę po walce o tytuł mistrza świata. "Tęskni już za krajem"
fot. Zac Goodwin/Press Association/East News

Ukraiński bokser Oleksandr Usyk, mistrz świata WBA, WBO, IBO i IBF w wadze ciężkiej, wróci do ojczyzny zaraz po rewanżu z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą. „Usyk tęskni już za krajem i chce spłacić to, co nazywamy długiem wobec niego” - podkreślł promotor boksera. 

Ołeksandr Usyk wróci do ojczyzny zaraz po rewanżu z Brytyjczykiem Anthonym Joshuą, który odbędzie się 20 sierpnia w Arabii Saudyjskiej. Pierwsza walka tych zawodników odbyła się 25 sierpnia 2021 roku w Londynie. Po werdykcie sędziów wygrał ją Usyk, a teraz dojdzie do rewanżu, którego stawką będą tytuły WBA (Super), IBF, WBO, and IBO w wadze ciężkiej.

- Myślę, że jeśli nie 21 sierpnia, to 22 sierpnia Usyk będzie w domu. Sam kilkakrotnie wspominał, że tęsknił już za ojczyzną. Oleksandr wróci na Ukrainę i jeszcze raz wypełni to, co nazywamy długiem wobec swojego kraju, zmotywuje swoich rodaków. Nie mam co do tego wątpliwości – podkreślił Ołeksandr Krasiuk, promotor Usyka, w rozmowie z Onetem Sport.

Krasiuk dodał też, że Usyk nie myśli o zakończeniu kariery, dopóki nie zdobędzie wszystkich tytułów wagi ciężkiej. Ukraiński mistrz świata wstąpił w szeregi obrony terytorialnej obwodu kijowskiego.

RadioZET.pl/Onet Sport