Zamknij

Reprezentacja Niemiec w boksie zakażona koronawirusem

Maciej Walasek
12.09.2020 14:55
bokserska reprezentacja Niemiec zakażona koronawirusem
fot. Carlos Sanchez/Polaris Images/East News

Reprezentacja Niemiec w boksie amatorskim podczas zgrupowania w Austrii zaraziła się koronawirusem. Pozytywny wynik testu uzyskało 18 zawodników i siedmiu członków sztabu szkoleniowo-medycznego.

- Na szczęście żaden przypadek nie jest poważny. Niektórzy mieli łagodne objawy, jak ból gardła, inni nie wykazują żadnych symptomów choroby - poinformował dyrektor sportowy federacji Michael Mueller.

Jak podkreślił Mueller, do zakażenia musiało dojść już w Austrii, gdyż przed wyjazdem członkowie kadry byli dwukrotnie badani pod kątem koronawirusa i wszystkie testy dały wynik negatywny.

Cała ekipa przechodzi obecnie kwarantannę i prawdopodobnie w przyszłym tygodniu będzie mogła wrócić do kraju. Z kolei władze sanitarne regionu tyrolskiego, gdzie przebywa drużyna, badają siatkę kontaktów, które mieli bokserzy.

- Całe skrzydło hotelu mamy dla siebie, własną jadalnię, oddzielne wejściu - dodał dyrektor sportowy federacji, który już wcześniej opuścił zgrupowanie, ale na wszelkie wypadek poddał się samoizolacji.

RadioZET.pl/PAP