Zamknij

Błachowicz wycofał się z walki na UFC. Jurkowski zdradził dlaczego

28.01.2022 07:30
Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz nie przystąpi do zaplanowanej na 26 marca walki UFC z Aleksandarem Rakiciem. Jak przekazał na Twitterze jego bliski przyjaciel, Łukasz "Juras" Jurkowski, powodem tej decyzji jest kontuzja.

- Tak, Jan Błachowicz kontuzjowany. Walka marcowa przełożona. Zdrowia Janko! - napisał. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że walka zostanie przełożona na inny termin, ale odbędzie się jeszcze w tym roku. Podczas marcowej gali UFC ma natomiast zostać zorganizowana zupełnie nowa walka wieczoru.

Walka Błachowicz - Rakić na UFC odwołana

Z jakim urazem zmaga się "Książę z Cieszyna"? - Kontuzja kręgosłupa w odcinku szyjnym uniemożliwiła mi przygotowania na obciążeniach, jakich wymaga okres startowy. Muszę się naprawić. Na szczęście, obejdzie się bez operacji i cały proces rekonwalescencji oprze się na rehabilitacji - przekazał na swoim profilu a Facebooku zawodnik UFC.

Dla Błachowicza miała to być pierwsza walka od czasu październikowej porażki z Gloverem Teixeirą na UFC 267, gdzie stracił mistrzowski pas. Wcześniej notował świetną passę pięciu zwycięstw z rzędu. Pokonywał kolejno Luke'a Rockholda, Ronaldo Souzę, Coreya Andersona, Dominicka Reyesa i Israela Adesanyę. Łącznie stoczył 37 zawodowych walk w karierze, z czego wygrał 28. Jego największym sukcesem jest oczywiście wspomniany pas mistrzowski UFC, poza tym był też mistrzem KSW.

RadioZET.pl