Zamknij

Błachowicz vs Rockhold: Polak brutalnie znokautował byłego mistrza UFC [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
07.07.2019 09:28
Błachowicz vs Rockhold
fot. Twitter/screen

Jan Błachowicz przez brutalny nokaut w drugiej rundzie pokonał byłego mistrza UFC w wadze średniej Luke'a Rockholda. Organizacja nagrodziła Polaka bonusem w wysokości 50 tys. dolarów. Zobacz nokaut Błachowicza na Rockholdzie podczas gali UFC 239 w Las Vegas.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Przed każdą swoją walką 34-letni Amerykanin ma w zwyczaju lekceważenie i prowokowanie rywali. Błachowicz nie wdawał się w te przepychanki słowne uznając, że wszystko wyjaśnią sobie w oktagonie.

Rockhold to były mistrz wagi średniej, który starciem z Polakiem debiutował w wadze półciężkiej. OD pierwszych sekund to on był aktywniejszy, częściej wyprowadzałciosy i dążył do obalenia. "Cieszyńską Książę" jednak świetnie się bronił, a tuż przed gongiem kończącym pierwszą rundę trafił rywala wysokim kopnięciem i posłał do na matę.

Błachowicz vs Rockhold: NOKAUT Polaka

W drugiej odsłonie obraz walki nie ulegał zmianie. Błachowicz stosował niskie kopnięcia, ale sukces przyniósł mu lewy sierpowy. Rockhold padł jak rażony piorunem, a Polakowi pozostało tylko dokończenie dzieła. Szef UFC Dana White poinformował na późniejszej konferencji prasowej, że Amerykanin doznał złamania szczęki.

Dla Jana Błachowicza to siódma wygrana w UFC, ale dopiero trzecia przed czasem.

RadioZET.pl/KS