Zamknij

Jan Błachowicz powalczy o pas mistrzowski UFC. "Całe życie na to czekałem"

19.08.2020 10:04
Jan Błachowicz powalczy o pas UFC
fot. USA TODAY Network/Sipa USA/East News

Jan Błachowicz (26-8) stanie przed szansą wywalczenia mistrzowskiego pasa federacji UFC w wadze półciężkiej. Rywalem Polaka będzie Dominick Reyes (12-1).

O zestawieniu Błachowicz vs Reyes mówiło się od chwili, gdy pas zwakował Jon Jones. Amerykanin postanowił spróbować swoich sił w kategorii ciężkiej. "Potwierdzam, że wakuję pas mistrzowski kategorii półciężkiej UFC. Oficjalnie jest on do wzięcia. To była niesamowita podróż, szczerze dziękuję wszystkim swoim rywalom" - pisał Jones na Twitterze.

W środę UFC oficjalnie potwierdziło, że o mistrzostwo w wadze półciężkiej powalczą Jan Błachowicz i Dominick Reyes. "Mamy to!!! Całe życie czekałem na tę chwilę" - napisał na Twitterze Polak.

Błachowicz vs Reyes: Kiedy walka? [DATA]

Do walki Błachowicz vs Reyes dojdzie 26 września podczas gali IFC 253. 37-latek z Cieszyna jako pierwszy Polak stanie przed szansą sięgnięcia po pas UFC. Wcześniej tytułem mistrzowskim największej organizacji MMA na świecie mogła poszczycić się Polka, Joanna Jędrzejczyk.

Błachowicz vs Reyes: Druga szansa Amerykanina

Doświadczenie będzie po stronie Jana Błachowicza, choć akurat w UFC obaj panowie debiutowali w 2014 roku. Młodszy o siedem lat Reyes przegrał tylko jeden z trzynastu pojedynków - właśnie z Jonem Jonesa w walce mistrzowskiej.

Błachowicz też notuje dobra serię. Jest niepokonany od trzech starć a po zwycięstwie z Coreyem Andersonem w lutym tego roku głośno mówił o chęci stoczenia boju o pas. Rywalem miał być Jones, ale ostatecznie - po decyzji o zwakowaniu pasa - będzie nim Reyes.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty