Zamknij

Jan Błachowicz obronił pas UFC. Polak wypunktował Adesanyę

07.03.2021 09:31
Błachowicz vs Adesanya
fot. PAP/EPA

Jan Błachowicz wygrał na punkty z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego pasa UFC w wadze półciężkiej. To był pojedynek wieczoru gali UFC 259 w Las Vegas.

  • Jan Błachowicz pokonał na punkty Israela Adesanyę i obronił pas UFC w wadze półciężkiej
  • Dla Polaka była to pierwsza walka w obronie mistrzostwa najpotężniejszej organizacji MMA na świecie
  • Nigeryjczyk poniósł premierową porażkę w karierze

Błachowicz vs Adesanya. Nigeryjczyk, który króluje w wadze średniej i specjalnie na ten pojedynek przeniósł się do wyższej kategorii, w pierwszej rundzie nie pokazał przewagi szybkości, której można się było spodziewać. Walka toczyła się w „stójce” i Błachowicz wyprowadził kilka celnych ciosów.

W połowie drugiej rundy Błachowicz próbował sprowadzić walkę do parteru, ale Adesanya skutecznie się wybronił. Nigeryjczyk próbował walczyć w dystansie, ale więcej celnych ciosów wyprowadzał Polak.

UFC 259: Błachowicz vs Adesanya [WIDEO]

W trzeciej odsłonie inicjatywę miał Adesanya, a Błachowicz starał się odpowiadać ciosami w klinczu. Nie potrafił jednak wykorzystać przewagi wagowej i nie był w stanie obalić rywala. Te próby kosztowały go sporo siły, bo po tym starciu ciężko oddychał.

W kolejnej rundzie Polak sprowadził wreszcie walkę do parteru. To w tym elemencie miał przeważać nad rywalem, który zdecydowaną większość swoich poprzednich walk prowadził i wygrywał w „stójce”. W parterze inicjatywę miał polski zawodnik, ale nie zdołał rozstrzygnąć walki na swoją korzyść przed czasem.

Bardzo podobnie przebiegała ostatnia runda. "Cieszyński książę" starał się w parterze "skończyć" przeciwnika, ale ten skutecznie się bronił. W końcówce otrzymał kilka mocnych ciosów, a sędziowie orzekli zwycięstwo Błachowicza.

W Ultimate Fighting Championship Błachowicz występuje od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał, niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 28-8 (8 KO, 9 SUB), zaś w UFC 11-5. Adesanya natomiast poniósł pierwszą porażkę po 20 zwycięstwach.

RadioZET.pl/PAP