Zamknij

Jan Błachowicz zdobył pas mistrza UFC wagi półciężkiej!

27.09.2020 06:12
Błachowicz - Reyes NA ŻYWO
fot. AGIFP/Associated Press/East News

Jan Błachowicz pokonał Dominicka Reyesa przez TKO w 2. rundzie i zdobył upragniony pas mistrza UFC wagi półciężkiej. Zawodnik z Cieszyna jest pierwszym w historii polskim mężczyzną, który został mistrzem największej organizacji MMA na świecie.

Walka Błachowicz - Reyes była od dawna wyczekiwana przez polskich kibiców. Wielu z nich wstało wcześnie rano, by zobaczyć, jak ich rodak walczy o najważniejszy na świecie tytuł w MMA. Nikt się nie zawiódł, bowiem "Legendary Polish Power" w wielkim stylu sięgnął po upragniony pas.

Początek walki był dość spokojny. Widać było, że żaden z zawodników nie chce ryzykować. Nieco więcej ciosów zadawał Reyes, ale z każda kolejną sekundą rozkręcał się Błachowicz. Na koniec pierwszej rundy większość kibiców to właśnie Polakowi przyznawało zwycięstwo.

ZOBACZ WIDEO WALKI BŁACHOWICZ - REYES

Prawdziwe emocje nadeszły w drugiej rundzie. Najpierw Reyes przestrzelił dwoma podbródkowymi, a następnie dal się zaskoczyć Błachowiczowi, który złamał mu nos. To był początek końca tego pojedynku.

Polak zwietrzył swoją szansę i poszedł za ciosem. Zamroczył rywala i powalił go na deski. Tam zaczął go okładać, przez co sędzia zmuszony był przerwać pojedynek.

Tym samym Jan Błachowicz został pierwszym polskim mistrzem UFC.

TAK RELACJONOWALIŚMY WALKĘ BŁACHOWICZ - REYES NA UFC 253:

RadioZET.pl/AN