Zamknij

Hitowej walki Błachowicza nie będzie. "Złamałeś kodeks samurajów"

12.07.2022 11:18
Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jeszcze niedawno Jiri Prohazka podgrzewał temat walki z Janem Błachowiczem o mistrzowski pas UFC. Jak się teraz okazuje, póki co do walki nie dojdzie, a "Cieszyński Książę" nie ukrywa rozczarowania.

Jiri Prohazka w czerwcu tego roku wygrał walkę z Golverem Teixeirą i tym samym odebrał Brazylijczykowi mistrzowski pas wagi półciężkiej. Wcześniej dzierżył go Jan Błachowicz, który w październiku 2021 roku przegrał właśnie z Teixeirą. Rezultaty walk pomiędzy trzema zawodnikami sprawiły, że Polak chciał walczyć z Prohazką o pas.

Posłuchaj podcastu

Doszło nawet do negocjacji obu panów w sprawie pojedynku. Mówiło się nawet, że do walki ma dojść na stadionie, a ze względu na słowiańskie pochodzenie obu wojowników, spekulowano o PGE Narodowym. Jednak wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości tak się nie stanie. Prochazka wybrał bowiem inną opcję.

Błachowicz pozbawiony walki o pas

Jak podał serwis mmajunkie.com, Czech zdecydował się na rewanżowe starcie z Teixeirą, którego stawką będzie pas mistrza UFC. Taki obrót spraw rozczarował Błachowicza, czego wyraz dał w mediach społecznościowych.

"Jan jest dla mnie największym wyzwaniem" - przypomniał słowa Prochazki. "Szacunek dla ciebie mistrzu, ale złamałeś kodeks samuraja" -napisał polski wojownik na Twitterze. Jak widać Błachowicz plany o odzyskaniu pasa musi odłożyć na później.

RadioZET.pl/mmajunkie