Zamknij

Błachowicz - Reyes. Polak przed historyczną szansą w UFC

26.09.2020 17:28
Błachowicz - Reyes, UFC 253
fot. mat. pras.

Jan Błachowicz w nocy z soboty na niedzielę może jako pierwszy polski zawodnik zdobyć pas mistrzowski prestiżowej organizacji Ultimate Fighting Championship w mieszanych sztukach walki. Gala UFC 253 i walka Błachowicz - Reyes na żywo na sport.radiozet.pl.

Na gali UFC 253 w Abu Zabi zmierzy się – w pojedynku o wakujący tytuł wagi półciężkiej (93 kg) – z Amerykaninem Dominickiem Reyesem, walczącym z tzw. odwrotnej pozycji.

Przez ponad dwa lata mistrzynią UFC wagi słomkowej była Joanna Jędrzejczyk, a teraz szansę otrzymał Błachowicz. W opinii ekspertów i bukmacherów faworytem jest jednak Reyes, niedawny pretendent do tego tytułu. Podkreśla się, że sporo wygrywa nokautami w stójce, ale Błachowicz też potrafi wyprowadzić silne i celne uderzenia. Poza tym Polak powinien mieć przewagę w parterze.

Błachowicz - Reyes. Transmisja UFC 253. Gdzie obejrzeć?

UFC 253. Transmisja: gdzie obejrzeć walkę Błachowicz - Reyes?

„Cieszyński Książę”, jak nazywany jest 37-letni Błachowicz, występuje w UFC od 2014 roku. Początkowo częściej przegrywał niż wygrywał, ale w ostatnich trzech latach poniósł tylko jedną porażkę i jego obecny bilans w MMA wynosi 26-8 (7 KO, 9 SUB).

Sześć lat młodszy Reyes (12-1, 7 KO, 2 SUB) przegrał tylko raz, na początku roku na dystansie 25 minut (5 rund) z rodakiem i mistrzem wagi półciężkiej 33-letnim Jonem Jonesem (26-1), który następnie zwakował pas i przeniósł się do kategorii ciężkiej, z limitem 120 kg. Niedługo po tym pojedynku, Błachowicz pokonał innego fightera z USA Coreya Andersona.

- Zawsze wierzyłem w siebie i w swoje umiejętności. Musiałem tylko dowiedzieć się, co jest nie tak (w pewnym momencie miał bilans 2-4 w UFC), znalazłem sposób i poprawiłem to, a teraz mam okazję zostać mistrzem. Został jeszcze jeden krok. Wypracowałem walkę mistrzowską umiejętnościami, wygranymi i drogą sportową - powiedział w wywiadach Błachowicz, którego trenerami w Warszawie są Robert Jocz i Robert Złotkowski.

UFC 253: Błachowicz - Reyes. O której godzinie? Kiedy?

UFC 253. Kiedy walka Błachowicz - Reyes? O której godzinie?

W zawodowym MMA polski zawodnik zadebiutował w 2007 roku, a niedługo później trafił do najmocniejszej federacji KSW (Konfrontacja Sztuk Walki). W latach 2011-2014 był międzynarodowym mistrzem w wadze półciężkiej.

Wcześniej trenował m.in. grappling i boks tajski.

Na gali UFC 253, odbędzie się kilka walk mistrzowskich, m.in. w średniej między Israelem Adesanyą a Paulo Costą.

Walka Błachowicz - Reyes na żywo na sport.radiozet.pl. Relacja i wynik live z UFC 253 w nocy z soboty na niedzielę od godz. 4.00.

RadioZET.pl/PAP/AN