Zamknij

Błachowicz - Rakić WIDEO: Zobacz walkę gali Polaka podczas gali UFC Vegas 54

15.05.2022 07:02
Błachowicz - Rakić  WIDEO: Zobacz walkę gali UFC Vegas 54
fot. Twitter screen

Błachowicz - Rakić WIDEO. "Cieszyński książę" pokonał Austriaka serbskiego pochodzenia na gali UFC 54 w Las Vegas. W trzeciej rundzie Aleksandar Rakić odniósł kontuzję prawej nogi. Zobaczcie, jak wyglądała walka Polaka. 

Jan Błachowicz po siedmiu miesiącach od ostatniej walki ponownie wszedł do oktagonu, by stoczyć walkę w UFC. W październiku zeszłego roku Polak przegrał Gloverem Teixeirą i stracił mistrzowski pas wagi półciężkiej.

W pierwszej walce po powrocie 39-letni Błachowicz mierzył się z Aleksandarem Rakiciem, Austriakiem serbskiego pochodzenia. Rywal Polaka był od niego o 9 lat młodszy i dużo mniej doświadczony. „Cieszyński Książę” stoczył już 37 walk. Rakić wchodził do oktagonu 17 razy.

WIDEO z walki Błachowicz - Rakić.

Pierwsza runda była niezwykle wyrównana i odbywała się głównie w stójce. "Cieszyński Książę" zasypał rywala serią ciosów na wątrobę, ale i Rakić nie pozostawał dłużny i próbował osłabić 39-latka. Tuż na początku kolejnej części Aleksandar Rakić natychmiast ruszył do ofensywy, obalając Błachowicza. Były mistrz wagi półciężkiej UFC został sprowadzony do parteru, a przewaga przeciwnika rosła.

Jednak w trzeciej rundzie los się odwrócił. W czasie walki Rakić odniósł kontuzję prawej nogi, co uniemożliwiło mu kontynuowanie walki. Wobec tego Jan Błachowicz wygrał z Aleksandarem Rakiciem przez TKO, robiąc krok do przodu do odzyskania mistrzowskiego pasa UFC.

RadioZET.pl/PAB