Zamknij

Błachowicz - Rakić: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć walkę Polaka w UFC?

Maciej Walasek
14.05.2022 10:00
Jan Błachowicz
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz - Aleksandar Rakić: transmisja TV, online. Gdzie obejrzeć walkę wieczoru gali UFC w Las Vegas? "Cieszyński Książę" wraca do oktagonu, aby wrócić na szczyt i odzyskać mistrzowski pas UFC. Jego rywalem będzie dziewięć lat młodszy Austriak serbskiego pochodzenia. Na jakim kanale oglądać pojedynek Błachowicz - Rakić? Sprawdź najważniejsze informacje na temat transmisji i samego starcia.

Jan Błachowicz wraca do klatki UFC. 39-letni zawodnik po raz ostatni zaprezentował się kibicom w październiku zeszłego roku, walcząc z Gloverem Teixeirą. Niestety, Brazylijczyk odebrał Polakowi mistrzowski pas wagi półciężkiej. W związku z tym Błachowicz musi pokonać Rakicia, aby myśleć o odzyskaniu tytułu.

Fani musieli wykazać się ogromną cierpliwością, czekając na pojedynek sportowca z Cieszyna. pierwotnie walka Błachowicz - Rakić została zaplanowana pod koniec marca tego roku. Jednak w czasie jednego z treningów Polak doznał kontuzji kręgosłupa, przez co data pojedynku musiała ulec zmianie.

Błachowicz - Rakić: Transmisja TV online gali UFC

- Rozpocząłem mocniejszą rehabilitację. Wiemy, co robić i gdzie leży problem. Trzy-cztery tygodnie i powinienem być w pełni sprawny. Skupiam się na tym, żeby zaleczyć kontuzję. Zdrowie jest najważniejsze. Dopóki lekarz nie powie, że mogę wrócić na 100%, to tego nie zrobię. Gdy rozpocznę mocne sparingi i wszystko będzie w porządku, ustalimy termin pojedynku. Mam nadzieję, że w tym roku zawalczę jeszcze co najmniej raz - mówił jeszcze pod koniec stycznia 39-latek.

Błachowicz - Rakić: O której walka Polaka w UFC? Kiedy zaplanowano starcie?

Ostatecznie batalia Błachowicz - Rakić odbędzie się z soboty na niedzielę 14/15 maja. Polak zmierzy się z Austriakiem w walce wieczoru karty głównej. 30-latek specjalizujący się w muay thai w MMA na 16 starć zwyciężył 14-krotnie. Przegrał w debiucie z Christianem Radke i pod koniec 2019 roku, kiedy okazał się gorszy od Volkana Oezdemira. Od tamtej pory stoczył jeszcze dwa pojedynki, w których zwyciężył z Anthonym Smithem i Thiago Santosem.

Błachowicz - Rakić: Gdzie oglądać walkę w TV?

Błachowicz - Rakić będzie wisienką na torcie na gali UFC w Las Vegas Fight Night. Transmisja z całej imprezy zostanie przeprowadzona przez stację Polsat Sport. Wyniki będzie można śledzić także online na Polsat Box Go.

RadioZET.pl