Zamknij

Błachowicz - Rakić: O której walka Polaka w UFC? Kiedy zaplanowano starcie?

Maciej Walasek
09.05.2022 17:05
Jan Błachowicz
fot. MARCIN GADOMSKI/East News

Jan Błachowicz - Aleksandar Rakić: kiedy i o której Polak powalczy w UFC? W połowie maja były mistrz wagi półciężkiej stanie do pojedynku w walce wieczoru na gali Fight Night w Las Vegas. Jego rywalem będzie Austriak Aleksandar Rakić. Sprawdź, o której godzinie czasu polskiego oglądać walkę Błachowicz - Rakić na gali UFC w Las Vegas.

Jan Błachowicz powraca do walki na sam szczyt. "Cieszyński Książę" na gali UFC Fight Night w Las Vegas zmierzy się z Aleksandarem Rakiciem. W ten sposób Polak chce rozpocząć eliminacje do podjęcia walki o mistrzowski tytuł. Żeby tak się stało, 39-latek musi pokonać o dziewięć lat młodszego przeciwnika.

Z początku walka Błachowicz - Rakić miała odbyć się pod koniec marca w Columbus, ale Jan Błachowicz doznał kontuzji kręgosłupa, przez co organizatorzy byli zmuszeni przesunąć termin pojedynku. Dla Polaka będzie to pierwszy pojedynek po przegranej z Gloverem Teixeirą, która kosztowała go utratę mistrzowskiego pasa.

Błachowicz - Rakić: Kiedy dojdzie do walki w UFC?

- Była chwila grozy, kiedy podczas treningu dostałem cios na głowę przez gardę i sparaliżowało mi całą lewą stronę ciała. Przestraszyłem się, bo nie wiedziałem, o co chodzi. Dostałem diagnozę, że jest to kilka przepuklin i jedna z nich naciska na nerw - mówił Błachowicz w programie "Koloseum" w Polsacie Sport.

Po niecałych dwóch miesiącach oczekiwania polsko-austriackie starcie dojdzie do skutku. Jako że gala UFC odbędzie się w Las Vegas, polscy kibice, którzy będą chcieli obejrzeć tę batalię, muszą nastawić się na wczesną pobudkę. Aleksandar Rakić to zawodnik serbskiego pochodzenia specjalizujący się w MMA i muay thai. Na 16 dotychczasowych walk w MMA przegrał jedynie dwukrotnie: z Christianem Radke w debiucie i z Volkanem Oezdemirem po niejednogłośnej decyzji sędziów.

Błachowicz - Rakić: Transmisja TV online. Gdzie obejrzeć walkę Polaka w UFC?

Błachowicz - Rakić: O której godzinie walczy Polak?

Walka Błachowicz - Rakić na żywo odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę z 14 na 15 maja czasu polskiego o godzinie 1:30. Początek karty głównej, liczącej sześć starć przewidziano na 4:00 naszego czasu, co może oznaczać, że w najgorszym przypadku Jan Błachowicz wejdzie do klatki nawet o godzinie 6:30.

RadioZET.pl