Zamknij

Błachowicz potwierdził: niebawem kolejna walka w UFC. Rosjanin rywalem Polaka

Paweł Żurek
26.10.2022 17:43

Jan Błachowicz w kolejnej walce w UFC zmierzy się z Magomiedem Ankalajewem (18-1). Jeśli Polak pokona rywala z Rosji będzie miał szansę na to, by po raz kolejny stanąć do walki o mistrzowski pas.

Błachowicz - Ankalajew Polak potwierdził nazwisko kolejnego rywala w UFC
fot. TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Jan Błachowicz (29-9) wróci do walki w UFC po siedmiu miesiącach. Ostatni pojedynek, stoczony na gali Fight Night w Las Vegas, zakończył się zwycięstwem Polaka, dzięki czemu dostał on szansę na kolejne „podejście” do mistrzowskiego pasa w wadze półciężkiej. Do tego będzie potrzebna wygrana z kolejnym rywalem, niepokonanym od 9 pojedynków Rosjaninem Magomiedem Ankalajewem (18-1).

Polak zmierzy się z nim 10 grudnia na gali Las Vegas. Tego samego dnia odbędzie się też walka Glovera Texeiry z Jirimi Prochazką o pas wagi półciężkiej. Mistrzem tej kategorii jest Brazylijczyk, który w październiku 2021 roku przejął tytuł od Błachowicza.

Polak na Facebooku potwierdził, że zmierzy się z Ankalajewem. "Kolejne wyzwanie, kolejny krok, ten sam cel" – napisał na Instagramie.

Ankalajew pochodzi z Dagestanu. Rosjanin ma na koncie 19 walk i aż 18 zwycięstw. 30-latek przegrał tylko raz, cztery lata temu, gdy poddał go Paul Craig.

loader