Zamknij

Mistrz świata ukarany za "pokazywanie, jak bić swoje kobiety" [WIDEO]

23.07.2020 17:36
Billy Joe Saunders
fot. Facebook

Billy Joe Saunders - bokserski mistrz świata WBO w wadze super średniej - zapłaci 15 tysięcy funtów grzywny za pozorowanie tolerowania przemocy domowej. Pieniądze będzie musiał przekazać organizacjom charytatywnym.

W marcu, tuż po wybuchu pandemii koronawirusa, pięściarz opublikował w mediach społecznościowych bulwersujący film. Uderzając w worek treningowy doradzał mężczyznom, w jaki sposób trafiać swoje partnerki, gdyby doszło do jakiejś kłótni w czasie pandemii.

Billy Joe Saunders doradzał mężczyznom, jak bić swoje partnerki

Mistrz świata przyznał, że popełnił wtedy „głupi błąd”, a jego promotor Eddie Hearn nazwał nagranie „idiotycznym”. Pięściarz był również ostro krytykowany przez organizacje dobroczynne zajmujące się przemocą domową.

Już kilka miesięcy temu bokser przekazał 25 tys. dla organizacji zajmujących się pomocą ofiarom przemocy domowej.

Komisja kontroli w brytyjskiej federacji (BBBofC) uznała Saundersa winnego niewłaściwego postępowania i ukarała grzywną w wysokości 15 tys. funtów. Bokser musi przekazać pieniądze na cele dobroczynne. Jednocześnie dodano, że może wrócić na ring, bowiem jego licencja została odwieszona. Do tej pory wygrał wszystkie 29 walk, w tym 14 przed czasem.

RadioZET.pl/PAP/AN