Artur Beterbijew zunifikował mistrzowskie pasy w wadze półciężkiej

19.10.2019 10:42
Artur Beterbijew

Artur Beterbijew znokautował Ołeksandra Gwozdyka w 10. rundzie i tym samym zunifikował mistrzowskie pasy IBF i WBC w wadze półciężkiej. To była pierwsza przegrana ukraińskiego boksera w jego karierze.

W unifikacyjnej walce w wadze półciężkiej pomiędzy niepokonanymi bokserami Rosjaninem Arturem Beterbijewem i Ukraińcem Ołeksandrem Gwozdykiem, zwyciężył ten pierwszy w 10. rundzie. Beterbijew dotychczas był mistrzem świata IBF, a teraz zdobył jeszcze pas WBC.

Beterbijew znokautował Gwozdyka i zunifikował mistrzowskie pasy

Zanim sędzia przerwał pojedynek na gali w Filadelfii, po trzecim przyklęknięciu w ciągu niecałych dwóch minut przez Gwozdyka, Ukrainiec prowadził niejednogłośnie na punkty - 86:85, 87:84, 83:87.

Beterbijew odniósł 15. zwycięstwo w zawodowej karierze (wszystkie przed czasem), zaś Gwozdyk poniósł pierwszą porażkę po serii 17 wygranych (14 KO).

Kolejnym przeciwnikiem rosyjskiego pięściarza ma być Chińczyk Fanlong Meng (16-0, 10 KO).