Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

KSW 45: Karol Bedorf stanie przed szansą odzyskania mistrzowskiego pasa

20.07.2018 10:34
sport

Philip de Fries (15-6, 2 KO, 11 Sub) stanie do pierwszej obrony pasa królewskiej kategorii wagowej przed własną publicznością 6 października na KSW 45: The Return to Wembley. Rywalem angielskiego mistrza w The SSE Arena, Wembley będzie najdłużej panujący czempion w historii dywizji ciężkiej, Karol Bedorf (15-3, 5 KO, 4 Sub).

Bedorf vs de Fries na KSW 45 fot. KSW
Zagłosuj

Kto wygra walkę Bedorf vs de Fries?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Philip De Fries przywitał się z polską organizacją na KSW 43 we Wrocławiu. W kwietniu 32-latek z Sunderland wszedł do klatki z Michałem Andryszakiem i odprawił ciosami niezwykle niebezpiecznego „Longera” pod koniec pierwszej rundy. Angielski specjalista od parteru z piętnastu wygranych pojedynków aż jedenaście kończył przez dźwignie lub duszenia. Przed pojedynkiem z zawodnikiem Ankosu MMA De Fries walczył i wygrywał poza organizacją KSW między innymi z Olim Thompsonem, Brettem Rogersem czy Jamesem Thompsonem.

Karol Bedorf wejdzie do klatki jako pretendent do tytułu mistrzowskiego po raz pierwszy od KSW 24: Starcie Gigantów w 2013 roku. Zawodnik Berserkers Team przez ponad trzy lata zasiadał na tronie kategorii ciężkiej i w tym czasie pokonał Rollesa Gracie, Petera Grahama, Michała Kitę i Jamesa McSweeneya. Zwycięski marsz szczecinianina zatrzymał dopiero Fernando Rodrigues Jr na KSW 37: Circus of Pain. Po krótkiej przerwie Bedorf powrócił do klatki na KSW 44: The Game i w starciu z Mariuszem Pudzianowskim przypomniał wszystkim, jakim jest znakomitym specjalistą od parteru. Podopieczny Piotra Bagińskiego poddał najsilniejszego człowieka na świecie kimurą już w drugiej minucie pierwszej rundy.

KSW 45: Kto wystąpi?

Na KSW 45: The Return to Wembley do klatki wejdą również: jedna z największych gwiazd KSW, Michał Materla, zjawiskowy Damian Janikowski, nieobliczalny Popek Monster, eksplozywny Scott Askham oraz debiutujący w KSW, Akop Szostak.

RadioZET.pl/KSW/KS

Oceń