Zamknij

KSW 39 Colosseum: Hitowy pojedynek wypada z karty walk

Krzysztof Sobczak
15.05.2017 13:09
Karol Bedorf vs Michał Kita
fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta

Kontuzje niestety nie ominęły hitowej karty walk KSW 39: Colosseum. na zbliżającej się gali nie dojdzie do rewanżu Karola Bedorfa (14-3, 5 KO, 3 Sub) z Michałem Kitą (17-8, 9 KO, 6 Sub). Były mistrz KSW w wadze ciężkiej całkowicie zerwał ścięgno Achillesa i nie będzie mógł stanąć naprzeciw „Masakry” 27 maja na PGE Narodowym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W miejsce Bedorfa z Kitą zmierzy się inny zawodnik Ankosu MMA, 25-letni król nokautu w wadze ciężkiej Michał Andryszak (18-6, 12 KO, 5 Sub).

Zobacz także

Jeden z najlepszych i najefektowniej walczących zawodników królewskiej kategorii nad Wisłą, popularny „Longer”, stoczył do tej pory dwadzieścia pięć walk i tylko dwie nie zakończyły się w pierwszej rundzie. Bydgoszczanin może pochwalić się passą czterech wygranych i sześcioma nokautami w siedmiu ostatnich występach m.in. na galach czeczeńskiej organizacji ACB. Andryszak trenujący w Ankosie MMA jest w doskonałej formie przed wydarzeniem na PGE Narodowym, ponieważ od kilku tygodni szykował się do innej walki planowanej na koniec maja.

Oświadczenie Bedorfa

Kontuzjowany były mistrz KSW Karol Bedorf przekazał swoim fanom następującą wiadomość:
Z przykrością muszę poinformować, że z powodu całkowitego zerwania ścięgna Achillesa w lewej nodze, musiałem niezwłocznie poddać się operacji chirurgicznej, przez co nie wystąpię podczas nadchodzącej Gali KSW na Stadionie Narodowym. Jest mi bardzo przykro nie tylko z powodu faktu, że przez pięć miesięcy przygotowywałem się do walki, która miała być dla mnie drogą do odzyskania mistrzowskiego pasa co jak się okazuje jest czasem straconym, ale również dlatego, że przez kolejne kilka tygodni nie będę mógł w ogóle trenować.

Bardzo dziękuję wszystkim tym osobom, które w tym trudnym czasie są ze mną. Liczę również na Wasze zrozumienie i obiecuję, że tak szybko jak to będzie możliwe będę chciał wrócić w mistrzowskiej formie by znów toczyć walki w oktagonie.

Plejada gwiazd

Gala na Stadionie Narodowym będzie największym wydarzeniem MMA w Europie.  Na trybunach piłkarskiej areny zasiądzie ponad 50 tysięcy fanów, a w klatce pojawią się największe gwiazdy federacji KSW, m.in. Mamed Chalidow, Borys Mańkowski, Mateusz Gamrot, Mariusz Pudzianowski, Marcin Różalski i Tomasz Narkun. Kibice obejrzą też "freak-fight" Popka z Hardkorowym Kosem, debiut Damiana Janikowskiego i powrót Łukasza "Jurasa" Jurkowskiego.

RadioZET/KSW/KS