Zamknij

Artur Szpilka prostuje zamieszanie. I zapowiada rychły powrót

Krzysztof Sobczak
29.03.2017 19:12
Artur Szpilka
fot. Michał Lepecki / Agencja Gazeta

- Kwietniowej walki na pewno nie będzie, ale wracam w czerwcu lub w lipcu - powiedział Artur Szpilka w filmiku opublikowanym na Facebooku. Jeszcze kilka dni temu pięściarz przyznał, że rozważa zawieszenie kariery.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W programie "Puncher" w Polsacie Sport "Szpila" przyznał, że jest zmęczony i zirytowanym kolejną odwołaną walką (w kwietniu miał się zmierzyć z Adamem Kownackim - przyp. red.). Przeszła mu nawet przez głowę myśl, by zawiesić karierę. Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ.

Zobacz także

W środę Szpilka wrócił ze znacznie lepszymi wiadomościami. Potwierdził, że pojedynek z Kownackim został odwołany, ale już są prowadzone negocjacje na temat kolejnej walki. Tym razem wszystko ma się skończyć szczęśliwie.

- Na 100 procent wracam w czerwcu lub w lipcu, także nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mogę Wam obiecać, że to będzie walka z dużo lepszym rywalem. Dopóki kontrakt nie zostanie podpisany, nie mogę więcej powiedzieć, ale wierzcie mi, będziecie zadowoleni - mówi Szpilka na filmiku na Facebooku.

- Nie myślcie sobie, że walki są odwoływane ze względu na moje wygórowane warunki finansowe. To nie jest tak - dodał pięściarz.

Po raz ostatni Artur Szpilka pojawił się w ringu 16 stycznia 2016 roku. W dziewiątej rundzie przegrał przez nokaut z broniącym tytułu mistrza świata WBC w wadze ciężkiej Deontayem Wilderem.

RadioZET.pl/KS