Zamknij

Problemy Artura Szpilki. Po operacji czeka go dłuższa przerwa

16.04.2020 12:32
Dłuższa przerwa Artura Szpilki
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EastNews

Artur Szpilka na początku kwietnia przeszedł operację barku i miał pauzować ok. trzech miesięcy. Już teraz wiadomo, że ta przerwa będzie znacznie dłuższa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Niestety mam niepokojące wieści. Dzisiaj [15.04] lekarz zdjął mi szwy z barku, a także miałem pierwszą rehabilitację po zabiegu. Choć w sumie trudno to nazwać pełną rehabilitacją, bo jedynie staraliśmy się sprawdzić zakres ruchu. Myślałem, że będę mógł wrócić do treningów za trzy-cztery miesiące. Tymczasem rehabilitanci mówią, że na pełną sprawność będę czekał co najmniej pół roku, a co dopiero do walki... - powiedział "Szpila" w rozmowie z Antonim Partumem ze sport.pl.

Artur Szpilka po raz ostatni pojawił się w ringu 7 marca na gali KnockOut Boxing Night w Łomży, kiedy w skandalicznych okolicznościach pokonał na punkty Siergieja Radczenkę.

Szpilka vs Adamek 2?

Kto będzie jego kolejnym rywalem? Mówiło się o jesiennym rewanżu z Ukraińcem, ale przed kilkoma dniami pięściarz z Wieliczki wyzwał na pojedynek Tomasza Adamka. To także byłoby drugie spotkanie tych zawodników - pierwsze, w 2014 roku, wygrał Szpilka.

- Mój komentarz wziął się z tego, że irytują mnie teksty w stylu: „Adamek w 2014 był bez formy”, „Adamek zlekceważył Szpilkę”. No to niech pokaże teraz, jakby wyglądał w ringu w dobrej formie. Nasza ewentualna walka zależy tylko od niego, przecież to on przegrał poprzednie starcie - przyznał.

"Góral" w lipcu zamierza stoczyć pożegnalną walkę. Być może skusi go jednak wizja ponownego starcia ze Szpilką. Na razie jednak wszystkie wydarzenia sportowe są odwołane ze względu na pandemię koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

RadioZET.pl/sport.pl