Artur Szpilka przyznał się do eksperymentów z dopingiem

21.10.2019 10:31
Artur Szpilka przyznał się do eksperymentów z dopingiem
fot. Bradley Collyer/Press Association/East News

Artur Szpilka, który w sobotę w Sosnowcu zmierzy się z Włochem Fabio Tuiachem, przyznał w rozmowie z TVP Sport, że w przeszłości stosował doping. - Byłem młody, głupi - mówi 30-letni pięściarz.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Chodziłem na siłownię, bawiłem się w chuligankę i coś tam się spróbowało. Brałem np. testosteron i wiem, jaki był przyrost siły. W miesiąc potrafiłem podnieść o 20 kilogramów więcej. Ale miałem wtedy 16 lat, wyobraźcie sobie jak się zmienił doping od tego czasu. Ostatnio czytałem, że teraz zmieniają nawet kod genetyczny. Chore czasy, na szczęście zmądrzałem i od dawna jestem czysty - przyznaje "Szpila". - Zdaję sobie jednak sprawę, że inni brali, biorą i będą brać - dodaje.

Szpilka dosadnie wypowiada się o środowisku, w którym funkcjonuje. Jest przekonany, że pięściarze nie są wolni od dopingu, a wielu z nich jest wręcz chronionych przed badaniami. - Jest pewna grupa ludzi, którym na ten doping się pozwala. Nie będę rzucać nazwiskami, ale niektórzy wyglądają jak gladiatorzy, wyprzedają hale w dwa dni i to się po prostu wszystkim opłaca - mówi.

Artur Szpilka po raz ostatni pojawił się w ringu w lipcu tego roku. Przegrał wówczas przez nokaut w drugiej rundzie z Dereckiem Chisorą.

Szpilka vs Tuiach: Kiedy walka?

Walka Szpilka vs Tuiach odbędzie się w sobotę 26 października na gali Knockout Boxing Night 8 w Sosnowcu.

RadioZEt.pl/TVP Sport