Artur Szpilka - Fabio Tuiach: Efektowny nokaut Szpili [WIDEO]

27.10.2019 09:14
Artur Szpilka - Fabio Tuiach
fot. kadr z wideo

Artur Szpilka wygrał przez nokaut w pierwszej rundzie z Włochem Fabio Tuiachiem (waga ciężka) w sobotniej walce wieczoru bokserskiej gali w Sosnowcu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Szpilka, były pretendent do tytułu mistrza świata, wrócił na ring trzy miesiące po przegranej walce z Dereckiem Chisorą. 20 lipca w Londynie Polak został tam ciężko znokautowany przez Brytyjczyka po minucie drugiej rundy.

Dla 30-letniego Szpilki była to czwarta porażka na zawodowym ringu, w tym trzecia przez nokaut.

Wcześniej przed czasem przegrał z Amerykaninem Deontayem Wilderem o mistrzostwo świata WBC w styczniu 2016 i z Adamem Kownackim półtora roku później. Jego bilans walk uzupełniają 22 zwycięstwa.

Artur Szpilka - Fabio Tuiach: Szybka wygrana Polaka

Dziewięć lat starszy od Polaka Włoch wchodził na ring w Sosnowcu przy dźwiękach „Highway to Hell” zespołu AC/DC. Wytrzymał między linami tylko półtorej minuty, choć pojedynek był zaplanowany na 10 rund. Po pierwszym trafieniu lewym prostym Szpilki jeszcze wstał, po drugim ataku – było po wszystkim.

Szpilka zapowiedział, że to był jego ostatni pojedynek w wadzie ciężkiej i przenosi się do niższej kategorii junior ciężkiej.

Podczas sosnowieckiej gali Marek Matyja pokonał doświadczonego Tonego Averlanta przez nokaut w szóstej rundzie. Francuz najpierw padł na "deski" w czwartym starciu. Averlant zastąpił w tej walce kontuzjowanego Pawła Stępnia.

23-letni urodzony w Charkowie zawodnik grupy KnocOut Promotion Fiodor Czerkaszyn już w pierwszej rundzie zakończył walkę w wadze średniej z Argentyńczykiem Guido Nicholasem Pitto, którego zasypał gradem silnych ciosów.

RadioZET.pl/PAP