Zamknij

Uzgodniono warunki finansowe dwóch walk Joshua - Fury. "To olbrzymi krok naprzód"

10.06.2020 19:36
Joshua - Fury
fot. East News

Anthony Joshua - Tyson Fury: Uzgodniono warunki finansowe dwóch walk Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym - poinformował jeden z najpopularniejszych promotorów bokserskich, Eddie Hearn. - Zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód, choć przed nami wciąż daleka droga - powiedział.

Uzgodniono warunki finansowe dwóch pojedynków brytyjskich czempionów bokserskiej wagi ciężkiej Anthony'ego Joshuy z Tysonem Furym - poinformował promotor Eddie Hearn.

Do Joshuy (23-1, 21 KO) należą pasy federacji WBA, IBF, WBO i IBO, zaś Fury (30-0-1, 21 KO) jest mistrzem organizacji WBC.

Zobacz także

Anthony Joshua - Tyson Fury: Uzgodniono warunki finansowe dwóch walk

W 2019 roku Joshua najpierw stracił wszystkie swoje pasy, przegrywając walkę z Andym Ruizem, doznając pierwszej i jedynej dotychczas porażki w karierze, a potem zrewanżował się Meksykaninowi. Z kolei Fury został czempionem WBC nokautując Amerykanina Deontaya Wildera.

Od tego czasu zaczęły regularnie pojawiać się spekulacje nt. przyszłej "bitwy o Anglię", pojedynku, który w tej chwili najbardziej elektryzowałby kibiców pięściarstwa na całym świecie. Na początku maja przedstawiciele obu bokserów zaczęli negocjacje, które w środę zakończyły się uzgodnieniem warunków finansowych dwóch walk.

- Zrobiliśmy olbrzymi krok naprzód, choć przed nami wciąż daleka droga, choćby ustalenie czasu i miejsca. Musimy też wziąć pod uwagę szereg innych okoliczności - skomentował w Sky Sports News Hearn, promotor Joshuy.

Według doniesień medialnych, pierwszym możliwym terminem jest lato przyszłego roku.

Joshuę czeka jeszcze obowiązkowy pojedynek w obronie tytułów z Bułgarem Kubratem Pulewem, który miał się pierwotnie odbyć 20 czerwca w Londynie, ale został przełożony z powodu pandemii koronawirusa. Z kolei Fury powinien najpierw skrzyżować rękawice z oficjalnym pretendentem WBC, innym Brytyjczykiem Dillianem Whyte'em.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu