Andy Ruiz zgodził się na rewanż z Anthonym Joshuą. Zarobi więcej niż zakładano

23.08.2019 10:05
Rewanżowa walka Ruiz vs Joshua
fot. AL BELLO/Getty AFP/East News

Rewanżowa walka Andy Ruiz vs Anthony Joshua dojdzie do skutku w proponowanym terminie i miejscu - 7 grudnia w Arabii Saudyjskiej. Meksykanin, który sensacyjnie odebrał Brytyjczykowi mistrzowskie pasy federacji IBF, WBA i WBO w wadze ciężkiej, zarobi więcej niż pierwotnie zapisano w umowie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Nie 9 milionów, a 15 milionów dolarów otrzyma Ruiz za rewanżowe starcie z Joshuą. Pierwsza kwota została ustalona jeszcze przy podpisywaniu kontraktu na premierową walkę, ale po zwycięstwie apetyt Meksykanina zaczął rosnąć i proponowana suma przestała mu wystarczać. Zadowoliła go dopiero znaczna podwyżka.

Rewanż Ruiz vs Joshua jednak w Arabii Saudyjskiej

Obóz Joshuy sam jest sobie winien. Jego promotor Eddie Hearn pospieszył się z ogłoszeniem terminu i miejsca rewanżu zakładając, że Ruiz i tak musi wypełnić warunki umowy i z pewnością parafuje podsunięty mu kontrakt. Tak się nie stało. Ruiz zaczął kręcić nosem, twierdził, że nie chce walczyć w Arabii Saudyjskiej, bo nie jest to demokratyczny kraj, utrzymywał, że nie pojedzie do państwa łamiącego prawa kobiet. Podnosił również argumenty dotyczące bezpieczeństwa. Machina promocyjna jednak ruszyła, w związku z czym szef grupy Matchroom nie mógł już się wycofać i musiał przystać na żądania Meksykanina.

Andy Ruiz dodatkowe pieniądze otrzyma z tytułu praw telewizyjnych w Meksyku, gdyż to on będzie ich posiadaczem.

RadioZET.pl/bokser.org/KS