Zamknij

Nie żyje Andrzej Gmitruk. Trener Adamka i Szpilki zginął w pożarze

Dominik Gołdyn
20.11.2018 09:49
Gmitruk
fot. Tomasz Radzik/East News

Jeden z najbardziej cenionych polskich trenerów bokserskich Andrzej Gmitruk poniósł śmierć w pożarze swego domu w Hipolitowie (powiat miński). Miał 67 lat. Był szkoleniowcem m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Artura Szpilki czy Mateusza Masternaka.

Jako pierwsza o tragedii poinformowała na Facebooku straż pożarna w Długiej Kościelnej:

Gmitruk
fot. Facebook

W komunikacie nie podano personaliów ofiary, ale w komentarzach pisano właśnie o Gmitruku. Informację tę podał też na Twitterze Karol Mielcarek:

Informację potwierdził rzecznik Polskiego Związku Bokserskiego Janusz Stabno. - Polski boks i cały sport poniósł wielką stratę - powiedział PAP Stabno.

Trenował Gołotę, Adamka i Szpilkę

Dziesięć dni temu Gmitruk był w narożniku Szpilki w wygranej walce z Mariuszem Wachem w kategorii ciężkiej na gali w Gliwicach. Wcześniej był szkoleniowcem takich sław polskiego pięściarstwa, jak Gołota i Adamek. Ostatnio współpracował także m.in. z Maciejem Sulęckim i Izu Ugonohem, a wcześniej przez jakiś czas pomagał w karierze np. Masternaka i Ewy Piątkowskiej.

W roli selekcjonera pracował z olimpijskimi reprezentantami Polski i Norwegii. Biało-czerwonych prowadził m.in. na igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988 r.), gdzie Gołota zdobył brązowy medal w wadze 91 kg. W Korei Południowej brązowe krążki wywalczyli także Jan Dydak (67 kg), Henryk Petrich (81 kg) i Janusz Zarenkiewicz (+91 kg).

Gmitruk święcił też sukcesy z Adamkiem - doprowadził go do zawodowego mistrzostwa świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej.

RadioZET.pl/PAP/MP