Zamknij

Świat sportu w żałobie po śmierci Gmitruka. "Jeden z największych kozaków, jakich znałem"

Dominik Gołdyn
20.11.2018 11:55
Gmitruk
fot. Tomasz Radzik/SE/East News

Śmierć Andrzeja Gmitruka wstrząsnęła światem sportu. W sieci pojawiły się komentarze pełne smutku, ale też szacunku i respektu wobec legendarnego trenera bokserskiego. 

Gmitruk zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek w swoim domu w Hipolitowie k/Mińska Mazowieckiego. Początkowo informowano o pożarze, który wybuchł w jego domostwie. Według kolejnych doniesień, ogniem objęte było jedynie umeblowanie tarasu, a śmierć 67-latka mogła być spowodowana innymi przyczynami. Te na razie wyjaśniają policja oraz prokuratura. 

Był jedną z najważniejszych postaci w świecie polskiego boksu, trenerem i wychowawcą najwybitniejszych polskich pięściarzy ostatniego ćwierćwiecza: Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Mariusza Masternaka, Izu Ugonoha i Artura Szpilki. Temu ostatniemu pomagał jeszcze niedawno, stał w jego narożniku podczas zwycięskiej walki z Mariuszem Wachem.

Zobacz także

Polskie środowisko sportowe jest wstrząśnięte tą wiadomością. Polscy bokserzy (w tym jego wychowankowie) dzielą się swoim smutkiem w sieci. "Jest mi bardzo przykro i nie wiem co powiedzieć ... ale dziś w nocy odszedł jeden z największych kozaków jakich znałem Andrzej Gmitruk. Trener i wspaniały człowiek" - napisał na Twitterze Szpilka. 

"Niestety jest to potwierdzone info. Nie żyje Trener Andrzej Gmitruk mój bokserski tata... Dramat jestem zdruzgotany" - skomentował z kolei Maciej Sulęcki:

Także Marcin Najman nie ukrywał smutku z powodu śmierci wybitnego trenera:

Hołd Gmitrukowi oddają nie tylko przedstawiciele świata boksu, ale też m.in. prezes PZPN Zbigniew Boniek....

...komentator Polsatu Sport Tomasz Smokowski...

...oraz szef TVP Sport Marek Szkolnikowski:

RadioZET.pl/MP