Zamknij

Jest oświadczenie rodziny Gmitruka. Pożar wybuchł w nocy, po tym, jak zapalił świeczkę w rocznicę śmierci syna

Dominik Gołdyn
20.11.2018 15:02
Gmitruk
fot. Wojciech Kubik/East News

Nie milkną echa śmierci Andrzeja Gmitruka. Słynny trener bokserski zmarł w nocy z poniedziałku na wtorek. Teraz jego rodzina wydała oświadczenie, w którym podaje więcej szczegółów na temat okoliczności zdarzenie  w jego domu. 

Komunikat od najbliższych Gmitruka przekazał jego współpracownik Adam Krzysztof, właściciel kanału "Gmitruktv" na You Tube. Jego treść możemy znaleźć na jego profilu na Twitterze:

"W związku z tragiczną informacją dotyczącą śmierci najbardziej utytułowanego trenera boksu zawodowego w Polsce Andrzeja Gmitruka chciałem przekazać informacje od jego najbliższej rodziny – żony. 
W dniu wczorajszym była rocznica śmierci syna ś.p. Andrzeja Gmitruka. Trener zapalił świeczkę ku jego pamięci na tarasie w swoim domu. Przez tę świeczkę ogień zajął cały stolik na tarasie, cała sytuacja miała miejsce w nocy. Trener Gmitruk obudził się, biegł na taras, aby ugasić pożar, w trakcie gaszenia poniósł śmierć. Jednocześnie w imieniu najbliższych chciałbym przekazać serdeczną prośbę do mediów o uszanowanie prywatności." 

Zobacz także

W oświadczeniu rodziny podkreślone zostały okoliczności związane z pożarem, nie ma jednak wprost zaznaczone, że to pożar właśnie był przyczyną śmierci Gmitruka. Według przypuszczeń śledczych, nastąpiła ona nie wskutek kontaktu z rozprzestrzeniającym się ogniem. 

Legendarny trener, prowadził Gołotę, Adamka, Szpilkę

Andrzej Gmitruk Miał 67 lat. Był szkoleniowcem m.in. Andrzeja Gołoty, Tomasza Adamka, Artura Szpilki, Izu Ugonoha czy Mateusza Masternaka. W roli selekcjonera Gmitruk pracował z olimpijskimi reprezentantami Polski i Norwegii. Biało-czerwonych prowadził m.in. w igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988 r.), gdzie Gołota zdobył brązowy medal w wadze 91 kg, podobnie jak Jan Dydak (67 kg), Henryk Petrich (81 kg) i Janusz Zarenkiewicz (+91 kg).

Jako zawodnik Gmitruk boksował krótko w warszawskiej Polonii, szybko zajął się pracą trenerską. Prowadził m.in. Legię Warszawa, która seryjnie zdobywała tytuły mistrza Polski. Jeszcze niecałe dwa tygodnie temu stał w narożniku Szpilki podczas walki z Mariuszem Wachem. 

RadioZET.pl/Twitter/PAP/MP