Zamknij

Śmierć Andrzeja Gmitruka. Policja i straż pożarna komentują sprawę [NOWE FAKTY]

Dominik Gołdyn
20.11.2018 11:23
Gmitruk
fot. Wojciech Kubik/East News

Nie żyje Andrzej Gmitruk, legendarny trener bokserski. Pierwsze doniesienia na temat jego śmierci mówiły, że zginął w pożarze swojego domu w Hipolitowie k/ Mińska Mazowieckiego. Czy rzeczywiście tak było?

Pierwsze informacje, które pojawiły się we wtorek rano w mediach, mówiły o pożarze, do którego doszło w domu jednorodzinnym w Hipolitowie na Mazowszu. W jego wyniku miał zginąć Andrzej Gmitruk.

Piotr Jałocha z PSP w Mińsku Mazowieckim potwierdził zgon 67-letniego mężczyzny, przyznając jednocześnie, że spaleniu uległ jedynie fragment tarasu (możliwe, że jeden z mebli). Dodał, iż policja i prokuratura badają okoliczności śmierci. 

Zobacz także

To samo w rozmowie z RadioZET.pl potwierdził asp. Marcin Zagórski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckiem, zastrzegając jednocześnie, że są to przypuszczenia (jako, że przyczyny zgonu jeszcze nie podano) i że więcej informacji na ten temat może posiadać prokuratura, która bada sprawę. Nie wiadomo więc na razie, jaka była dokładna przyczyna śmierci 67-latka, ale wcale nie musiała być ona spowodowana pożarem. 

Legenda boksu, wychowawca Szpilki, Adamka, Gołoty

Andrzej Gmitruk był jednym z najwybitniejszych trenerów w historii polskiego boksu. Od lat udzielał się także jako komentator i ekspert, chociażby w Polsacie Port

Dziesięć dni temu Gmitruk był w narożniku Szpilki w wygranej walce z Mariuszem Wachem w kategorii ciężkiej na gali w Gliwicach. Wcześniej był szkoleniowcem takich sław polskiego pięściarstwa, jak Gołota i Adamek. Ostatnio współpracował także m.in. z Maciejem Sulęckim i Izu Ugonohem, a wcześniej przez jakiś czas pomagał w karierze np. Masternaka i Ewy Piątkowskiej.

W roli selekcjonera pracował z olimpijskimi reprezentantami Polski i Norwegii. Biało-czerwonych prowadził m.in. na igrzyskach olimpijskich w Seulu (1988 r.), gdzie Gołota zdobył brązowy medal w wadze 91 kg. W Korei Południowej brązowe krążki wywalczyli także Jan Dydak (67 kg), Henryk Petrich (81 kg) i Janusz Zarenkiewicz (+91 kg). Gmitruk święcił też sukcesy z Adamkiem - doprowadził go do zawodowego mistrzostwa świata w wagach półciężkiej i junior ciężkiej. 

RadioZET.pl/PAP/MP