Zamknij

Artur Szpilka ujawnił treść ostatniego SMS-a od Andrzeja Gmitruka. Wzruszająca wiadomość

Maciej Walasek
24.11.2018 10:55
Andrzej Gmitruk
fot. Tomasz Radzik/East News

Podczas rozmowy z TVP Sport, Artur Szpilka odczytał treść ostatniego SMS-a, jakiego dostał od Andrzeja Gmitruka. 29-latek wyraźnie wzruszył się w trakcie czytania wiadomości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Śmierć Andrzeja Gmitruka była szokiem dla polskiego pięściarstwa. Trener współpracował m.in. z Tomaszem Adamkiem czy Andrzejem Gołotą. Przyczyną śmierci 67-latka była ostra niewydolność krążeniowo-oddechowa. W wywiadzie dla TVP Sport, Artur Szpilka powiedział, że po walce z Mariuszem Wachem wysłał do swojego szkoleniowca wiadomość.

Pierwsza pomoc w zawale – liczy się każda minuta!

- Trenerze, musi trener coś wymyślić na to opuszczanie rąk po ciosach, bo czasami robię to automatycznie i nie panuję nad tym. Opanujemy ten mały szczegół i będzie git – napisał zawodnik z Wieliczki.

29-latek otrzymał odpowiedź od Gmitruka. W trakcie rozmowy ze stacją, Szpilka był wyraźnie wzruszony, kiedy go odczytywał.

- Spokojnie. Zmienimy parę rzeczy w przygotowaniach. Będziesz boksował 12 rund w dużym tempie i częstotliwości ciosów. Masz predyspozycje do takiego boksu, czego nie mają inni. Pozdrawiam serdecznie – odpisał 67-latek.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW