Zamknij

Andrzej Fonfara kończy karierę: "Nie mam już serca do boksu"

Krzysztof Sobczak
13.02.2019 09:09
Andrzej Fonfara kńczy karierę
fot. Wojciech KUBIK/East News

Andrzej Fonfara miał stoczyć kolejną walkę 9 marca w Los Angeles, ale już teraz wiadomo, że do pojedynku z Edwinem Rodriguezem nie dojdzie. Polski pięściarz sensacyjnie ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Andrzej Fonfara swoją decyzję przekazał na pośrednictwem mediów społecznościowych. "Prawie 20 lat w boksie! Kiedy zaczynałem w dwutysięcznym roku jako 12-letni chłopak nie myślałem, że będzie to aż tak długa i piękna przygoda, którą właśnie kończę jako spełniony sportowiec i człowiek! Nie ma już tego zapału, a przede wszystkim motywacji i tej adrenaliny, która dawała chęci wyjścia do ringu i rywalizacji" - napisał.

"Jestem zdrowy, wszystko OK, ale nie mam już serca do boksu. Ja zawsze na 100 procent albo nic. Inaczej nie umiem. Dziękuję Wam" - dodał 31-latek z Białobrzegów.

Andrzej Fonfara - bilans, wygrane walki, pas mistrzowski

Na zawodowym ringu Andrzej Fonfara stoczył 36 walk, z których 30 zakończył na swoją korzyść. W listopadzie 2012 roku pokonał przez techniczny nokaut Toma Karpency'ego sięgając po pas mistrzowski federacji IBO w wadze półciężkiej.

Rok później zmierzył się z Adonisem Stevensonem w pojedynku, którego stawką był tytuł mistrza świata federacji WBC. Polak nie dał się powalić, ale przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów.

W 2018 roku zadebiutował w wadze junior ciężkiej. W 6. rundzie wygrał przez techniczny nokaut z Ismaiłem Sillachem.

RadioZET.pl/KS