Zamknij

Nie żyje były mistrz świata w boksie. Zmagał się z poważną chorobą

02.07.2020 15:00
Alfred Kotey
fot. Twitter

Alfred Kotey nie żyje. Były mistrz świata w boksie w wadzie koguciej zmarł w wieku zaledwie 52 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci ghańskiego pięściarza - podkreślono jedynie, że od kilku miesięcy zmagał się z poważną chorobą.

O śmierci Alfreda Koteya jako pierwszy poinformował portal BoxingScene. Strona internetowa wyjawiła, że przyczyna zgonu pięściarza nie jest dokładnie znana, a wiadomo jedynie, że od kilku miesięcy cierpiał na poważną chorobę.

Wyrazy współczucia rodzinie boksera złożyły w mediach społecznościowych największe federacje, m.in. WBO i WBC.

Zobacz także

Alfred Kotey nie żyje. Były mistrz świata w boksie zmarł w wieku 52 lat

"Rodzina World Boxing Council opłakuje śmierć Alfreda Koteya. WBC i jego prezydent Mauricio Sulaiman łączą się w modlitwie z rodziną i przyjaciółmi Alfreda w tym trudnym i smutnym czasie. Spoczywaj w pokoju, mistrzu" - napisano w oświadczeniu. 

Alfred Kotey pojawił się na językach mediów po raz pierwszy, gdy reprezentował Ghanę na igrzyskach olimpijskich w Seulu w 1988 roku. Po kilku miesiącach zadebiutował na zawodowstwie.

Tam, w 1994 roku, sięgnął po tytuł mistrza świata w wadze koguciej federacji WBO, pokonując na punkty Portorykańczyka Rafaela Del Valle. Karierę zakończył w roku 2012 w ojczyźnie, gdzie przegrał z Frederickiem Lawsonem. Łącznie na zawodowym ringu stoczył 43 pojedynki.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu