Zamknij

Aleksander Powietkin pokonał Whyte'a. Piorunujący nokaut

23.08.2020 09:06
Aleksander Powietkin znokautował Dilliana Whyta
fot. AP/Associated Press/East News

Aleksander Powietkin (37-2-1) pokonał przez nokaut w piątej rundzie Dilliana Whyte'a (27-2) w pojedynku wagi ciężkiej w angielskim Brentwood. Stawką był tytuł pretendenta do walki o mistrzostwo świata organizacji WBC.

Pierwsze trzy rundy toczyły się w miarę spokojnie, a pięściarze wyprowadzali ostrożne ciosy, badając się nawzajem. Aleksander Powietkin, mistrz olimpijski z Aten z 2004 roku, był w dużych opałach w czwartej rundzie, gdy dwukrotnie znalazł się na deskach. W kolejnym starciu wyprowadził jednak potężny cios na szczękę Whyte'a, który zakończył pojedynek. Brytyjczyk poniósł drugą porażkę w zawodowej karierze i musi odłożyć marzenia o tytule WBC. Być może nie na długo, bo jego menadżer zapowiedział skorzystanie z klauzuli w kontrakcie i doprowadzenie do rewanżowego pojedynku jeszcze w tym roku.

- Leżałem dwa razy, ale czułem się dobrze. Byłem gotowy dalej walczyć. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że go znokautuje tym ciosem - skomentował po walce Powietkin.

Rosjanin w karierze był już zawodowym mistrzem świata, ale organizacji WBA. Powietkin lub Whyte staną przed szansą walki o pas WBC, który jest obecnie w posiadaniu Tysona Fury'ego. Wcześniej Brytyjczyk ma jednak jeszcze stoczyć kolejną walkę z Amerykaninem Deontayem Wilderem.

RadioZET.pl/PAP